Galaxy Digital CEO’su Novogratz: SBF hapse girecek

Kripto para ve dijital varlık yatırım firması Galaxy Digital'ın kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz, SBF'nin katıldığı konferansta söylediklerini değerlendirdi. SBF'de narsizmden kendini büyük görmeye ve kafa karışıklığına kadar birçok duygu gördüğünü belirten Novogratz, "Yaptıkları soruşturulmalı. Hapse girecek ama sadece o değil. Bu bir kişilik bir olay değil" dedi. Ünlü yönetici ayrıca Bitcoin ve diğer dijital varlıkların önümüzdeki dönemde daha da değerleneceğini söyledi.

İflas eden FTX’e 70 milyon dolarlık yatırımı olduğunu açıklayan Galaxy Digital şirketinin kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Sam Bankman-Fried’in dün akşam katıldığı konferansta söylediklerini değerlendirdi.

“Şu anda çok üzgün ama hapse girecek”

ABD medyasından CNBC’nin Squawk Box programına katılan Novogratz, SBF röportajında birçok duyguyu birlikte gördüğünü söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bakın karşımızda çok üzgün, genç bir insan var. Bir kere şunu belirtmek lazım ki, Sam yaşananlar ve onun sorumluluğu, hatta suçluluğu konusunda hayal görüyor. Burada belli oranda kendini büyük görme ve narsizm de var. Ancak burada psikologluk yapmaya da gerek yok. Sonuç olarak savcının karşısına çıkması lazım. Yaptıklarının sorgulanması lazım. Hapse girecek. Çünkü büyük bir dolandırıcılık yaptılar. Ve sadece Sam değil. Bu bir kişilik olay değil. Soruşturmayı yürütenlerin bu işin en derinine kadar inmelerini umuyorum. Sadece kripto değil, tüm piyasaların sağlığı için bu gerekli… Piyasalar güven üzerine kuruludur. Şu anda bugünün hikayesi SBF… Sam bana her zaman kibar davrandı ama şu anda sürekli yalan söylüyor. Ben ‘Tüm bunları plânlayan büyük akıl odur’ da demiyorum. Ama yaptıkları suçtu ve bunun için ifade vermeliler, soruşturulmalılar”

“Kripto ve dijital varlıklar hiçbir yere gitmiyor”

Yaşananların kısa vadede sektöre zarar verdiğini ancak uzun vade için de bir fırsat oluşturduğunu söyleyen Novogratz şu değerlendirmelerde bulundu:

“Uzun vadede önümüzde bir fırsat var. ‘Seni öldürmeyen, güçlendirir’… Bence kripto piyasaları için de bu geçerli olacak. Şu anda güven azaldı ama dediğim gibi büyüme için bu bir fırsat. Biz Galaxy olarak her yerde regüle olmuş durumdayız. FTX’e olan yatırımımızı da açıkladık. Rezerv kanıtları da geliyor. Sanırım daha farklı regülasyonlar da gelecek. Uzun vadede söylendiği kadar acı verici bir durum yaşayacağımızı düşünmüyorum. Dünyada 180 milyon insan Bitcoin’in önemli bir varlık olduğunu düşünüyor. Ve fikir değiştirecek gibi de durmuyorlar. Bitcoin ve dijital varlıklar hiçbir yere gitmiyor. Fidelity bir yere gitmiyor. ‘Aman Allahım hata yapmışız’ demiyorlar. Hatta yatırımlarını artırıyorlar. Geleceğimiz bu ve bu, durdurulamaz bir durum”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl