Bitcoin’de sert hareketler bekleyen Novogratz: Şaşkınlıkla izleyecekler

Kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, kripto paralar konusunda bu yılın son çeyreğinde ciddi yükselişler beklediğini söyledi. Kripto para alımlarında ciddi bir izdiham olduğunu ve insanların Bitcoin'in 80 ya da 100 bin dolara nasıl gelindiğini anlamayacağını belirten Novogratz, altın konusunda ise artık bir değişim olduğunu ve geçmişte altın alanların Bitcoin'e geçtiğini söyledi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratzi CNBC’nin ünlü Squawk Box programına katıldı ve kripto paralar konusundaki fikirlerini paylaştı. Piyasada bu çeyrek ciddi ve parabolik yükselişler beklediğini belirten başarılı iş insanının değerlendirmeleri şu şekilde:

“Zirve seviyeleri geçeceğimizi düşünüyorum”

“Bana sürekli olarak ‘yükseliş söyleyen adam’ damgası vuruluyor. Ancak gerçekten Bitcoin’de zirve seviyeleri geçeceğimizi düşündüğüm bir senaryo görüyorum. Tüm kripto para piyasasında son çeyrekte ciddi parabolik hareketler bekliyorum.”

“Kriptoda ciddi bir izdiham var”

“Buna şöyle bir örnek vermek istiyorum. Kentucky at yarışlarında son virajı ilk dönen at genelde yarışı kazanır. Ben 2 yıllık yatırım fonu yönetimi geçmişime baktığım zaman bunu görüyorum. Yılın son çeyreğinde yükseliş kaydetmeye başlayan varlıklar, seneyi de güzel yerlerde kapatırlar. Çünkü yatırımcılar bu yükselen varlığa daha çok girerler ve değerleri yukarıya çekerler. Şu anda gördüğüm tablo da bu. Ciddi bir izdiham söz konusu…”

“Piyasa sağlam duruyor çünkü yeni ve taze para akışı var”

“Açıkçası ben insanların ‘Nasıl 80 bin dolara, 100 bin dolara geldik’ diyeceklerini düşünüyorum. Ethereum’da da bu rakam 5 bin dolar olabilir. İnsanlar şaşkınlıkla izleyecek. Çin hamlesini yaptı, regülasyonlar konuşuldu ama piyasa sağlam şekilde durmaya devam ediyor. Çünkü taze ve yeni para piyasaya girmeye devam ediyor. Muazzam bir yetenek ve para akışı söz konusu.”

“Geçmişte altın alanlar artık Bitcoin’e geçiyor”

“Açıkçası altının geride kaldığını ve artık tercih edilmediğini düşünüyorum. Bitcoin ilk çıktığında altın 1750 dolardı, şu anda da 1750 dolar. Geçmişte altın alan insanların artık Bitcoin aldıklarını düşünüyorum. Ve hala altın değerinin yüzde 10’luk kısmındayız. Bitcoin konusunda gidilecek çok yol var. Bir yer değiştirme konusu olduğu da gerçeğini atlayamayız.”

“Kripto ilk küresel varlık”

“Kripto dünyadaki ilk küresel varlık. Sizin programınızı sadece Amerikalılar izliyor ve konu genelde Amerikan hisse senetleri… Ancak kripto küresel bir varlık. Nijerya’daki insanlar için, ABD’dekilere oranla daha önemli. Tüm dünyada artık insanlar kripto para konuşuyor.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl