Mike Novogratz kendisine gelen duyumu açıkladı: Kripto para hizmeti geliyor!

Dijital varlık yatırım şirketi Galaxy Digital'ın kurucusu ve CEO'su olan Mike Novogratz, kurumsal firmalara kripto para yatırım desteği veren varlık yönetim firması Fidelity'nin kısa zaman içinde perakende müşterilerine de bu hizmeti vermeye başlayacağını duyurduğunu belirtti.

Terra LUNA sistemi çökmeden önce bu kripto paraya yatırım yapan, hatta Nisan ayı başında Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansında LUNA dövmesi yaptırdığını açıklayan Mike Novogratz’dan önemli bir bilgi geldi.

“Küçük bir kuş bana dedi ki…”

Galaxy Digital kurucusu, katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada varlık yönetim firması Fidelity’nin perakende müşterilerine yakında kripto para hizmeti vermeye vbaşladuğını duyuduğunu belirtti. Novogartz, “Küçük bir kuş kulağıma ‘Fidelity kısa süre içinde perakende yatırımcılara kripto hizmeti vermeye başlayacak’ dedi. Umarım bu küçük kuş haklı çıkar” şeklinde konuştu.

Emeklilik plânını başlatmıştı

Bilindiği üzere ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden biri olan ve 401(k) olarak da bilinen emeklilik fonu hizmeti de veren Fidelity, bu emeklilik fonunun en fazla yüzde 20’lik bölümünü kapsayacak şekilde Bitcoin’e ayrılması adımını da atmıştı. Fidelity bu hizmeti şirketlere veriyor ve şirketler de çalışanları adına maaşlarından kesinti yaparak, talep edilen emeklilik fonlarına yatırım yapıyor. Artık isteyen çalışan, fonun yüzde 20’lik kısmını Bitcoin’e de yatırabilecek.

ABD Çalışma Bakanlığı ise Fidelity’nin bu adımını tehlikeli bulduğunu belirtmiş ve endişelerini dile getirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl