Mike Novogratz: DCG iflası kripto fiyatlarını etkilemez

Grayscale ve Genesis'in çatı şirketi olan Digital Currency Group'taki kötü gidişatın iflasla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı tartışılmaya devam ederken Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz ise iflasın kripto fiyatlarını çok fazla etkilemeyeceğini savundu.

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, Digital Currency Group’ta yaşananların iyi olmadığını ancak düşünüldüğü kadar da korkunç bir seviyede bulunmadığını dile getirdi. ABD medyasından CNBC’nin ünlü Squawk Box programına konuk olan Novogratz, DCG çatısı altındaki şirketlerin ikinci çeyrekte artık iflas açıklamaya başlayabileceklerini söyledi.

“Fazla satış getirmeyecektir”

DCG, Genesis ve Gemini üçgeninde yaşanan olayları da yorumlayan Novogratz, “Burada yaşananlar ikinci çeyrekte görülecek. iflas olabilir, başka olaylar olabilir ama bazı şeyler iyi olmayacak. Evet, ileriki dönemde karşımıza iyi haberler çıkmayacak gibi duruyor ama ben fazla bir satış baskısı oluşacağını düşünmüyorum” dedi.

“Bitcoin ve Ether sağlam durdu”

Yaşanan tüm olumsuzluklara ve gelen tüm kötü haberlere rağmen Bitcoin ve Ether fiyatlarının sağlam durmayı başardığını belirten Novogratz, Coinbase’in işten çıkarma hamlesinin de doğru olduğunu söyledi:

“Artık piyasa temizlendi. Yatırımcıların bazıları sattı, yüksek kaldıraçlı işlemler ortadan kayboldu. Geçen sene yükselişler bitti ve büyük bir kayıp senesi oldu. Buna rağmen Bitcoin de Ether de sağlam durdu ve devam ediyorlar. Bu yüzden Coinbase CEO’sunun da doğru adım attığını düşünüyorum. Yapılması gereken buydu. Önümüzde regülasyonlar var. Belki düşüşler gelmeye devam edecek ama yeniden yapılanma için zamanımız var. Yaraları iyileştirmek için zaman var”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl