Mike Novogratz: Kripto para piyasası gelecek yıl tersine dönecek

Milyarder yatırımcı Novogratz, Financial Times'a verdiği röportajda gelecek yıl kripto para piyasasının gidişatının tersine döneceğini söyledi.

Goldman Sachs’ın eski partneri ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 23 Kasım’da Financial Times’da yayınlanan röportajında, kripto para piyasasının gidişatının önümüzdeki yıl tersine dönmesini beklediğini söyledi.

Novogratz, bu yılın Galaxy Digital için oldukça zorlu geçtiğini söylerken ayı piyasasında iş kurmanın da berbat olduğunu söyledi. Novogratz ayrıca, kurucusu olduğu Galaxy Digital’in, kriptonun Goldman Sachs’ı olmasını bekliyor.

Financial Times’a göre Novogratz, gelecek yılın ilk çeyreğinde finansal kurumların kripto para fonlarına yatırımdan kripto paralara yatırım yapma aşamasına geçeceğini tahmin ediyor.

Novogratz ayrıca, fiyatların hareketlenmesiyle birlikte kripto para piyasasının gidişatının gelecek yıl tersine döneceğini düşünüyor.

Financial Times ayrıca, finansal teknoloji danışmanlık firması Post Oak Labs’ın kurucusu Tim Swanson’ın, “Novogratz, üzerinde hiçbir etkisinin olmadığı bir şeyi tahmin etmeye çalışıyor.” sözünü de aktarıyor.

Swanson ayrıca, daha önce çok sayıda şirketin, Galaxy Digital‘in şu anda yapmaya çalıştığı ama pek bir başarıya ulaşamadığı şeyi denediğini söyledi ve “4 yıl önceye hoş geldiniz.” diye de ekledi.

Röportajda anonim bir Blockchain şirketinin kurucusunun kriptodaki en büyük eksiğin güvenilir ticaret bankacılığı olduğuyla ilgili sözleri de alıntılanıyor. Bu anonim kurucu, Galaxy Digital’in bu avantajdan faydalanacak ilk şirket olacağını söylüyor.

Novogratz, geleneksel finans alanında önemli isimlerin başını çektiği kriptodaki gelişmelere işaret ettikten sonra bir şeyler olduğu hakkında şüpheye kapılmanın kolay olduğunu söylüyor.

Novogratz özellikle, New York Borsası’nın açılışı beklenen dijital varlık platformu Bakkt’e ve Fidelity’nin kurumsal yatırımcılar için oluşturacağı dijital varlık yönetimi servisine atıfta bulunuyor.

Bu hafta, kripto para ödeme işlemcisi Bitpay’ın CCO’su Sonny Singh de geleneksel finans sektöründeki bu iki gelişmenin kriptoda büyük fiyat hareketine sebep olacağını belirtmiş ve 2019 için 15,000$ – 20,000$ aralığını işaret etmişti.

Haber:CoinTelegraph

→EDWARD SNOWDEN: BİTCOİN ÇOK BAŞARILI OLDU

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl