Mike Novogratz: Kripto hedge fonlarının 3’te 2’si çökecek

Dijital yatırım şirketi Galaxy Digital'ın kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz katıldığı bir konferansta, son dönemde yaşanan düşüşlerden kripto para yatırım fonlarının da ciddi şekilde etkileneceğini ve bu fonların 3'te 2'sinin çökeceğini düşündüğünü söyledi. Kendisinin ve şirketinin yatırım yaptığı Terra LUNA hakkında da konuşan Novogratz, "Büyük felaketti" yorumunu yaptı.

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği piyasa uzmanlarından Mike Novogratz, New York’taki Piper Sandler Konferansı’nda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kripto para piyasalarındaki son düşüşlerin, kripto para odaklı hedge fonlarını da etkileyeceğini belirten Novogratz, “Hacim daha da fazla düşecek. Kripto para fonları kendilerini yeniden yapılandırmak durumunda kalacaklar. 1900 kadar kripto para fonu var ve benim fikrim 3’te 2’sinin çökeceği yönünde…” dedi.

“LUNA’nın karizmatik bir CEO’su vardı”

Mayıs ayı başında yaşanan LUNA çöküşüne de değinen Novogratz, projenin Bitcoin’in düşüşüne dayanamadığını belirtti ve şunları söyledi:

“Bitcoin düşüşüne dayanacak kadar güçlü bir proje değildi. Tam bir felaket yaşandı. CEO’su inanılmayacak kadar karizmatik ve ışık saçan biriydi. Yaptığı işin arkasında çok ciddi bir momentum kazanmıştı”

Hatırlanacağı üzere Novogratz projeye o kadar güvenmişti ki, koluna bir de LUNA dövmesi yaptırmıştı. Projenin çökmesinin ardından ise Novogratz sosyal medyada ciddi şekilde tepki almıştı.

Dünyaca ünlü muhasebe şirketlerinden PricewaterhouseCoopers (PwC) yıllık raporunda, Terra LUNA’dan da bahsetmiş ve projenin, kripto hedge fon’lar arasında en fazla tercih edilen 3. kripto para olduğunu belirtmişti.

“Krizden sonra ‘tercih edilen’ olmak istiyoruz”

Novogratz ayrıca yaşanan krizi fırsata çevirerek, birçok şirket gibi küçülmeye gitmek yerine büyümek istediklerini ve ekonominin düzelmeye başlamasının ardından “tercih edilen yer” olma amacını taşıdıklarını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl