Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan Senatör Warren’ın yorumlarına tepki

ABD'li senatör Elizabeth Warren'ın dün kripto paralara karşı yeniden olumsuz yorumlarda bulunması ve Hazine Bakanı Janet Yellen'ı göreve çağırması kripto para topluluğunun önemli kişilerinden tepki alırken, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Warren'ın ilerici düşünmediğini belirtti. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse da "Her kripto parayı aynı kefeye koymak dar görüşlülüktür" dedi.

brad-garlinghouse (2)

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların kullanım alanları genişledikçe ve benimsenme oranı arttıkça, ABD’nin önündeki regülasyon dosyaları da kabarıyor. ETF başvurularının sayısı her geçen gün artarken, tartışmalar da büyüyor. Kripto para karşıtlığıyla bilinen ve Bitcoin için “Korkunç bir para” diyen senatör Elizabeth Warren’ın dünkü açıklamaları ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı “Bir an önce harekete geçin” mektubu da kripto para topluluğundan tepki aldı.

“Bana ilerici bir bakış açınız var gibi gelmedi”

Bu topluluğun önemli isimlerinden ve kripto para yatırımlarıyla bilinen Galaxy Digital şirketinin CEO’su olan Mike Novogratz, Warren’a tepkili olan isimlerdendi. Novogratz, Twitter hesabından şu yorumu yaptı:

“Bankalar, fazladan para çekimi için 12 milyar dolar, ATM ve çek hesabı ücretleri için insanlara neredeyse bir servet fatura ettiler. Ancak siz hala para transferinde ve biriktirmede bir banka görevi gören kripto paraları yasaklamanın peşindesiniz. Güzel iş senatör Warren… Bana pek de ilerici bir bakış açınız var gibi gelmedi”

Garlinghouse: Her kripto parayı aynı kefeye koymak dar görüşlülüktür

ABD Menkul Kıymetler Borsası’yla (SEC) davası devam eden Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ise, yapılan yorumlara biraz daha bardağın dolu tarafından bakan isimdi. Warren’ın kripto para yorumlarına fazla değinmeyen Garlinghouse, “Senatör Warren’ın dediği gibi bankacılık sistemimiz gelişmeli…” dedi ve tüm kripto paraların aynı kefeye konmaması gerektiğini söyledi:

“Senato Bankacılık Komitesi’nin kripto paraların geçtiğimiz senelerde yoğun şekilde suçlular için vârolduğu düşüncesinden uzaklaşması ve kriptoyu anlamaya çalışması beni cesaretlendirdi. İki partinin de regülasyon çalışmaları yürütmesi de güzel bir durum. Çünkü kripto para endüstrisi, politika yapıcıların karşısında olmak istemiyor. Onlarla birlikte çalışmak istiyor. Tüm blok zincir ve kripto ürünleri aynı kefeye konmamalı. Diğer tüm teknolojiler ya da para birimleri gibi, kripto paralar ve blok zincirler de kötü ya da iyi için kullanılabilir. Birkaç kişinin yaptıkları için, küresel olarak milyarlarca dolarlık sınır ötesi/mikro ödemeler, token’laştırma ve anında ödeme gibi gerçek kullanım alanlarını dışlamak dar görüşlülüktür”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl