Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’ı 554 milyon $ zarar açıkladı

Ünlü yatırımcı ve kripto para destekçisi Mike Novogratz'ın kurucusu ve CEO'su olduğu Galaxy Digital şirketi, 2022 yılı ikinci çeyreğinde 554.7 milyon dolarlık zarar açıkladı. Elde edilen zararın büyük bölümünün kripto para piyasalarındaki büyük düşüş kaynaklı olduğu belirtiliyor.

Dijital varlık yönetim şirketi Galaxy Digital, bugün 2022 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirketin 554.7 milyon dolar zarar ettiği belirtilirken, bu rakamın geçen senenin aynı döneminde 3 kat fazla seviyede olduğu kaydedildi.

Mike Novogratz: Gurur duyuyorum

Uzmanlar bu büyük zarardaki en büyük sebebin, Mayıs ayından bu yana büyük düşüşlerin yaşandığı kripto para piyasalarındaki kayıplar olduğunu dile getiriyor. Kripto paralara verdiği destekle bilinen kurucu ve CEO Mike Novogratz ise çeyrek kazanç rapor toplantısında yaptığı açıklamada, şirketinin performansıyla gurur duyduğunu söyledi:

“Zorlu piyasa ve makroekonomik durumda şirketimin gösterdiği bu performansla gurur duyuyorum. Sağlam bir risk yönetimi ve kredi standartlarına olan bağlılığımız 1,5 milyar dolarlık likiditemizi korumamızı sağladı. Bu rakamın 1 milyar doları ise nakitte duruyor. Dolayısıyla uzun süreli volatiliteye dayanabilmek ve şirketi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için stratejik fırsatlardan yararlanma gücüne de sahip bulunuyoruz”

Terra LUNA dövmesi yaptırmıştı

Hatırlanacağı üzere Mike Novogratz, bu yılbaşında koluna Terra LUNA dövmesi yaptırmış ve özellikle de Miami’deki Bitcoin konferansında Luna’dan olumlu şekilde bahsetmişti. Terra LUNA’nın çöküşüyle beraber ise yorumları sorulan Novogratz, “Kolumdaki Luna dövmesi bana her zaman yatırım yaptığınızda alçakgönüllü olmayı hatırlatacak” demiş ve özeleştiri yapmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl