Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Mike Tyson, Bitcoin – Ethereum tartışmasını ateşledi, Saylor cevap verdi

Efsanevi boksör Mike Tyson, Twitter’da 5.6 milyon takipçisine yönelttiği bir soruyla “Bitcoin mi, Ethereum mu?” tartışmasını ateşledi. Tyson, yaklaşık 3 bin retweet ve 17 bin 500 beğeni alan tweet’inde “Tercihiniz hangisi, BTC mi, yoksa ETH mi?” diye sordu.

Tyson’ın bu tweet’ine 8 bin 500’den fazla cevap geldi. Onlardan biri de 100 binden fazla BTC’ye sahip olan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor’a aitti. Saylor, “Mike, bu sorunun cevabını bulmak için bin saatten fazla zaman harcadım ve Bitcoin’i seçtim. Şimdiye kadar dijital mülkün geleceği olduğunu düşündüğümden dolayı 2.9 milyar dolarlık Bitcoin satın aldım. Hope.com’da çok sayıda ücretsiz Bitcoin eğitimi yayınladım.” ifadelerini kullandı.

Bu soruya “Ethereum” cevabını verenler de piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto paranın ve Ethereum ekosisteminin internetin geleceği olduğunu öne sürdüler.

Birçok kişi de kendi yatırım yaptıkları token’lardan bahsettiler ve ağırlıklı olarak Baby Doge Coin gibi, meme token’ları içeren yorumlar vardı.

Mike Tyson, 2015’te kendi adını taşıyan Bitcoin ATM’lerini piyasaya sürmüştü.

Tyson, kripto para sektöründe yeni değil. Efsane boksör, 2015 yılında kendi adını taşıyan Bitcoin ATM’leri çıkarmıştı. 2016 yılında da kendi adını taşıyan bir Bitcoin cüzdan uygulaması görmüştük. Tyson, son zamanlarda kendi NFT’lerini de çıkardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl