Araştırmalara göre milenyum nesli, bankalara karşı Bitcoin’i tercih ediyor

Yapılan bir araştırmaya göre, milenyum nesli, geleneksel banka hesabı açmak yerine kazandıkları paraları önde gelen dijital para birimi Bitcoin‘e yatırıyor. 1982-2000 arası doğanlar olarak sınıflandırılan milenyum nesli, Bitcoin yatırımlarından daha çok kazandıklarını ve paralarının daha güvenli olduğunu iddia ediyor. Blockchain Capital’in araştırmasına katılan 1982-2000 yılları arasında doğan 10 bin kişinin yüzde 70’i faiz oranlarının yeterli olmadığını, yüzde 65’i ise Bitcoin’de paralarını şahsen kontrol edebildikleri için daha güvenli olduğunu ifade etti. Araştırmada yer alan kadın katılımcıların yaklaşık 3’te 2’si porföylerini çeşitlendirmek...

Yapılan bir araştırmaya göre, milenyum nesli, geleneksel banka hesabı açmak yerine kazandıkları paraları önde gelen dijital para birimi Bitcoin‘e yatırıyor.

1982-2000 arası doğanlar olarak sınıflandırılan milenyum nesli, Bitcoin yatırımlarından daha çok kazandıklarını ve paralarının daha güvenli olduğunu iddia ediyor.

Blockchain Capital’in araştırmasına katılan 1982-2000 yılları arasında doğan 10 bin kişinin yüzde 70’i faiz oranlarının yeterli olmadığını, yüzde 65’i ise Bitcoin’de paralarını şahsen kontrol edebildikleri için daha güvenli olduğunu ifade etti.

Araştırmada yer alan kadın katılımcıların yaklaşık 3’te 2’si porföylerini çeşitlendirmek için Bitcoin dışında diğer dijital para birimlerine de yatırım yapmaya başladı.

Araştırmanın diğer önemli kısımları

Katılımcıların yüzde 45’i bankaların Bitcoin cüzdanı hizmeti vermesini istiyor. Araştırma, milenyum neslinin tasarruflarının 3’te 2’sinin dijital para birimlerinde bulunduğunu ortaya koyuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl