Milyar dolarlık finans devleri kripto para borsası kurdu

Geleneksel finansın dev şirketleri de yavaş yavaş kripto para dünyasına dahil olmaya başladı. Arkasında Charles Schwab, Fidelity ve Citadel Securities gibi büyük şirketlerin olduğu EDX Markets resmen açıklandı.

Geleneksel finans şirketleri artık kripto paraalr konusunda oluşan yoğun talebi karşılamak adına önemli adımlar atmaya başladılar. İçinde Charles Schwab, Fidelity ve Citadel Securities gibi şirketlerin olduğu bir konsorsiyum yaptığı açıklamayla EDX Markets adındaki kripto para borsasını resmen duyurdu.

Birçok piyasa yapıcıdan likidite toplayacak

Bu yeni borsa fazla likidite, üstün güvenlik özellikleri ve hızlı işlem gücüyle önplânda olacak. Borsayı ABD’deki kurumsal şirketlerin yanı sıra perakende yatırımcılar da kullanabilecekler. EDXM borsasıbirçok piyasa yapıcıdan aldığı likiditeyi kullanıcılarına sunarken yanlış anlaşılmaları azaltacak ve şeffaflık oranını artıracak. Fiyat keşfi konusunda verilen güçlü taahhüdün, EDXM’i diğer kripto para borsalarından ayıracağının belirtildiği açıklamada, “EDXM; Charles Schwab, Citadel Securities, Fidelity Digital Assets, Paradigm, Sequoia Capital ve Virtu Financial tarafından desteklenen bağımsız bir kurum olacaktır. Zamanla diğer piyasa üyeleri de aramıza katılacaktır” denildi.

İnovatif ve müşteri merkezli bir piyasa operatörü olan MEMX şirketi de tüm bu sistemin teknoloji sağlayıcısı olacak.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl