Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyarder David Rubenstein: Bitcoin gibi kripto paralar kalıcı olacak

Milyarder iş insanı David Rubenstein, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin uzun yıllar boyunca finansal ortamın bir parçası olarak kalacağına inanıyor. Gelişen varlık sınıfının yok olmaya mahkum olduğuna dair endişelere katılmayan Rubenstein, “Kripto paranın kalıcı olacağını düşünüyorum. Yok olup gitmeyecekler, tıpkı altının yok olup gitmemesi gibi.” dedi.

CNBC’ye konuşan Rubenstein, bazı yatırımcıların Bitcoin’i altının alternatifi olabilecek bir varlık olarak gördüğünü ifade etti. Yönetimi altında 260 milyar dolarlık varlık bulunan varlık yönetimi şirketi Carlyle Group’un kurucu ortağı ve eş başkanı olan Rubenstein, doğrudan kripto para birimlerine olmasa da kripto para alım satım hizmeti veren şirketlere kişisel olarak yatırım yaptığını belirtti. Çarşamba günü görülen düşüşün ardından konuşan Rubenstein, “Fiyatı değişken ve dün iyi bir gün değildi ama bu, nispeten yeni olan her şeyin için böyledir ve kripto paranın yok olup gittiğini göreceğinizi sanmıyorum. Kalıcı olacak.” şeklinde konuştu.

Milyarder isim, mevcut finansal sisteme alternatif arayışı ve bunun için bir iştah olduğunu, insanların geleneksel para birimlerinden daha farklı bir şey istediğini söyledi. Rubenstein son olarak, “Kripto para birimlerine yatırım yapıyorsanız büyük iniş ve çıkışlar ve dalgalanmalara hazırlıklı olmalısınız. Buna hazırlıklı değilseniz kripto paralara yatırım yapmayın.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Adem Cevapla

    Altın ile Bitcoini kıyaslayan birisi F16 ile Eşşek yarıştırıyor demektir.
    Bu dünyadaki her para biriminin karşılığı Altındır.
    Hiç bir şey Altın ile yarışamaz. Hiç bir ekonomi Altın ile uğraşamaz. yok yanılıyorsun diyorsanız Elon Musk a söyleyin Altınıda dibe vurdursun hatta yerinden kımıldatsın onada razıyım. bakalım yapabilecekmi? Tesla arabaarı Altın ile satmıyorum desin. 🙂
    Bitcoin? vaaaaaaaaaaa diye fanların ürettiği saçma sapan elle tutulur bir yanı olmayan, bir projesi bile olmayan balon gibi şişirilmiş bir saçmalık. 40.000 dolar falan kim biçiyor bu saçmalığa bu değeri?