Milyarder işadamı Palihapitiya: Yatırımlar meyvesini verecek, dibe yaklaştık

Kripto para yatırımlarıyla bilinen dolar milyarderi girişimci Chamath Palihapitiya, son katıldığı podcast'inde piyasaların artık haberleri fiyatladığını ve "gerçeklere dönüş" zamanının geldiğini belirtti. Palihapitiya ayrıca "Bu dönemde yapılan yatırımlar, en büyük getirili yatırımlar olarak hatırlanacak" dedi.

palihapitiya

2021’in Kasım ayında Bitcoin’in 69 bin dolar ile zirve yaptığı dönemde yatırımcıları Elon musk ve Jeff Bezos’un satışları konusunda uyaran ve piyasaların düşüşe geçebileceği yorumunu yapan ünlü yatırımcı Chamath Palihapitiya, düzenli olarak katıldığı All In Podcast yayınında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Artık ürünleri toplama zamanı geliyor”

Piyasaların artık dibi bulmaya başladığını belirten Palihapitiya, şu ifadeleri kullandı:

“Artık yaptığımız yatırımların myvelerini, ürünlerini toplamaya başlayacağımız zamanalrın geldiğini belirten işaretler alıyorum. Bence piyasalar haberleri sindirme konusunda iyi iş çıkardılar. Fed işler karıştığı zaman her zaman son alıcı olarak devreye girer. Dolayısıyla gerçek arz-talep dengesi devre dışı kalır. Ben bugün dibin şu anki seviyeden %3 ilâ %5 civarında altta olduğunu düşünüyorum. Dip seviyeye çok yakınız”

“Bu yatırımlar en iyi getiri sağlayanlar olarak hatırlanacak”

Daha önceki krizlerde yaşananların yeniden görüleceğini ve bu dönemde yatırım yapanalrın ileriki yıllardaki büyük yükselişler ile meyveleri toplayacağını belirten ünlü işadamı şunları söyledi:

“Daha önce doğruluğu kanıtlanan birçok olayı da yeniden yaşayacağız. Bu dönem yatırım yapanlar uzun yıllar yapılan en büyük ve en iyi getirili yatırımlar olarak hatırlanacaklar. Çok büyük bir asimetrik yükseliş görülecek. 2008,2009 ve 2010’da bunu gördük. Bu durum 2002, 2003 ve 2004’te de yaşandı ve kanıtlandı”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl