Ünlü milyarder Mark Cuban’ın kripto cüzdanlarından biri geçtiğimiz hafta gerçekleşen oltalama saldırısı sonucunda hack’lendi. Blok zinciri verilerine göre bu oltalama saldırısıyla birlikte Cuban, 860.000 dolardan fazla değere sahip token ve NFT’lerini kaybetti. 

Dahası hacker, Cuban’ın cüzdanında yer alan, 550.000 dolarlık stETH ve Ethereum blok zinciri ağı üzerindeki 175.000 dolarlık USDC, Ethereum Name Service, Polygon gibi token’larda da büyük yatırımlarını ele geçirdi. 

Bu saldırı ilk olarak WazzCrypto lakaplı Twitter kullanıcısı tarafından fark edildi. Cuban, daha sonrasında DL News’e sahte bir MetaMask sürümünü indirdiğini iddia ederek bir oltalama saldırısına uğradığını belirtti. Cuban ilk yaptığı açıklamada 5 ETH için kandırıldım diyerek aldığı hasarı tam olarak anladığı konusunda şüphe yarattı.

Bu saldırıdan önce Polygon’daki 2.5 milyon dolarlık USDC’yi Coinbase borsasına transfer eden Cuban, şans eseri daha büyük bir hasar almaktan son anda kurtuldu. 

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, diğer cüzdanlarını kullanmadığım için yalnızca bir tane cüzdan adresinin hack’lendiğini açıkladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl