Milyarder yatırımcı Bill Ackman, Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı

Serbest yatırım fonu Pershing Square Capital’in kurucusu dolar milyarderi yatırımcı Bill Ackman, Helium projesiyle ilgilendiğini açıkladı. Bitcoin’i tamamen spekülatif bir varlık olarak tanımlayan Ackman, kripto paraların ise her zaman insanların hayatında olacağını belirtti.

“Bitcoin tamamen spekülatif”

Şu anda şirket olarak da hiçbir kripto paraya yatırım yapmadıklarını belirten Ackman şunları söyledi:

“Kripto para dünyasını öğreniyorum. Bitcoin gibi tamamen spekülatif varlıklara yatırım yapmıyorum ama iş modeli olan projeler de bakıyorum. Şirket olarak şu anda hiçbir kripto paraya yatırım yapmadık”

Kendi arkadaşlarından birisinin kripto paralara yatırım yapması durumunda onun için endişeli olacağını belirten Ackman, “Ona parayı çekmesini ve daha sağlam bir varlığa yatırmasını söylerdim.” dedi.

“Helium ile küresel bir kablosuz ağ yaratılabilir”

Her kripto paranın Bitcoin ya da en çok bilinen diğer kripto paralar gibi spekülatif olmadığını belirten Pershing Square Capital kurucusu, Helium projesine ise ilgi duyduğunu söyledi:

“Helium adında bir şirket öğrendim. Bu da bir kripto para şirketi ama iş modeli ilgimi çekti. Kablosuz ‘Access Point’ cihazları var ve siz bu cihazları evinize ya da iş yerinize koyuyorsunuz. İnsanlar sizin cihazlarınızı kullanırsa siz de bu kripto para ile ödeme alıyorsunuz. Bu da insanların aslında küresel kablosuz bir ağ yaratması için bence çok büyük bir motivasyon. Ciddi şekilde iş fırsatıları veriyor. Bu yüzden Bitcoin gibi spekülatif varlıklara yatırım yapmayıp bu tür ilginç olan kripto paralara yatırım yapılmalı…”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl