Milyarder yatırımcı Gundlach: Altın yerine Bitcoin’i tercih ederim

Fed'in 25 baz puanlık faiz artışının ardından Bitcoin ve kripto paralarda hafif bir yükseliş olurken, uzmanlar ve işadamları da genel gidişatı yorumlamaya başladılar. ABD'nin en önemli yatırımcılarından biri olan Jeffrey Gundlach, bu ortamda kısa vadede de olsa altın yerine Bitcoin'i tercih edeceğini söyledi.

ABD’nin önemli yatırım şirketlerinden biri olan DoubleLine Capital’ın CEO’su Jeffrey Gundlach, Fed’in faiz kararını değerlendirdi. ABD medyasından CNBC’ye konuşan Gundlach, Fed’in çok geride kaldığını belirtti ve “Bu enflasyon seviyelerinde şu anda aşırı düz bir getiri eğrimiz var.” dedi.

“Bitcoin’i tercih ederim”

Hisse senetlerinin şu anda aşırı satılmış seviyede olduğunu söyleyen Gundlach, şunları söyledi:

“Hisse senetleri şu an aşırı şekilde düşmüş durumda… Kısa vadede yükseleceklerini düşünüyorum. Hisse senetleri ve Bitcoin arasındaki son dönemde oluşan korelasyon da Bitcoin’e yarayabilir. Bu yüzden kısa vadede de olsa ben Bitcoin’i altına tercih ederim”

Gundlach ayrıca enflasyonun 2022’de düşme ihtimali olduğunu ancak Fed’in beklediği seviyeye gerileyeceğini düşünmediğini belirtti.

Düşüş hareketi bitti mi?

Bilindiği üzere TSİ dün akşam 21’de ABD Merkez Bankası (Fed), faiz oranlarında 25 baz puan artışa gitmişti. Uzun süredir 40 bin doların altında seyreden Bitcoin ise rakamların ortaya çıkmasıyla düşüş yaşasa da daha sonra yeniden 40 bin doların üzerine çıkmıştı.

Fed’in faiz artırımına yönelik ilk plânları Aralık ayındaki toplantı tutanaklarının açıklanmasıyla ortaya çıkmıştı. O dönem 50 bin doların üzerinde olan Bitcoin daha sonra ciddi bir düşüş hareketine başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl