Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyarder yatırımcıdan Dogecoin yorumu: “Çılgın para politikasının sonucu”

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin aldığını açıklayan ve büyük ses getiren ABD’li dolar milyarderi yatırımcı Stanley Druckenmiller, son dönemin çok konuşulan kripto parası Dogecoin’i yorumladı. Fenomen kripto parayla ve fiyat oynaklığıyla hiçbir şekilde ilgilenmediğini dile getiren Druckenmiller, “Fiyatı yukarı çıkınca sadece gülüyorum” dedi.

Sadece Bitcoin fiyatı yükselince çılgına döndüğünü belirten Stanley Druckenmiller, Dogecoin’i almayı ya da satmayı kumara benzetti ve şu ifadeleri kullandı:

“Doge diye bir kripto para yokmuş gibi davranıyorum. Ne onu ‘short’larım, ne de ‘long’ pozisyon açarım. Fiyatı yukarı çıkınca beni çok küçük bir şekilde bile etkilemiyor. Ne long ne short… İkisini de açmayın. Tabii ki Las Vegas’a gidip oyun oynamayı seviyorsanız o zaman sorun yok”

“Çılgın para politikasının sonucu…”

Dogecoin ve NFT’lerin son dönemde çokça ilgi görmesinin FED’in çılgınca olan para politikasına dayandıran Amerikalı yatırımcı şu ifadeleri kullandı:

“Dogecoin de NFT’ler gibi… Tarihteki en çılgın para politikalarından birinin sonucu olarak görüyorum. Dogecoin’de bir arz sınırı da olmadığı için, hiçbir kullanım alanı görmüyorum.”

“Bitcoin’i satmadıklarında etkilendim”

Bitcoin’i ilk duyduğu zaman “Zaten bizim paramız var. ABD dolarımız var. Başka bir paraya gerek var mı?” diye düşündüğünü belirten Druckenmiller, Bitcoin’de kendisini en çok etkileyen olayın, yüzde 86’lık kesimin, Bitcoin 19 bin dolardan 3 bin dolara düştüğünde ellerindeki BTC’leri satmaması olduğunu söyledi:

“Paul Tudor Jones aradı ve yüzde 86’lık bir kısmın büyük düşüşte BTC’lerini satmadığını söyledi. Bu bende inanılmaz bir etki yaptı. Kim 19 binden 3 bine düşen bir varlığı satmaz ki? Yüzde 86’lık kısım satmadı. Merkez Bankası’nın çılgın para politikası da işin içine girdi daha sonra…

“Aptal gibi Bitcoin almayı bıraktım”

Ayrıca 13 yıldır hayatımızda olan bir para bu değil mi? Artık markalaşmış. 100 milyon dolarlık almaya çalıştım ama 20 milyon dolarlık BTC’yi bile 2 haftada alabildim. 6 bin 200 dolardan almak istemiştim ama sanıyorum 6 bin 500’den aldım. Ne kadar saçma. İki hafta sürdü almam. Bu altında 2 saniye sürerdi. Sonra almayı bıraktım. Bir aptal gibi… Daha sonra gördüğüm şey ise 36 bin dolar olduğuydu”

Başarılı yatırımcı ayrıca FED’in aynı politikaları sürdürmesi halinde altın ve Bitcoin’in daha da değerleneceğini düşündüğünü söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl