Bir dönemin milyon dolarlık BAYC NFT’leri de dip yaptı: Yüzde 88 düşüş

Özellikle 2021 yılında tüm dünyada çılgınlık seviyesinde ilgi gören NFT'lerin en çok bilineni ve milyon dolarlık fiyatlamalarıyla hatırladığımız Bored Ape Yacht Club eserleri son 2 senede görülmemiş seviyelere düştü.

Justin Bieber’ın 1.3 milyon dolar ödediği, Madonna ve Stephen Curry gibi tüm dünyada tanınan isimlerin yüzbinlerce dolar vererek satın aldığı BAYC NFT’leri son 2 yılın en düşük seviyesine indi.

Pazar akşamı itibarıyla en düşük Bored Ape Yacht Club NFT’sinin fiyatı yaklaşık 27 ETH’ye (52 bin dolar) indi. Daha sonra 28.5 ETH’lik fiyat görülse de, ATH seviyeleriyle kıyaslandığında bu artışın bir önemi kalmıyor. Dolar paritesinde bakıldığında, fiyatların zirve yaptığı 2022’nin nisan ayından bu yana yüzde 88’lik bir düşüş söz konusu…

MAYC tüm zamanların dibini gördü

Yuga Labs’in BAYC dışında yarattığı bir diğer NFT serisi olan Mutant Ape Yacht Club’da da düşüşler durmuyor. Burada da “floor price” pazar akşam saatlerinde 4.7 ETH’ye kadar düştü. 2021’de başlatılan projede görülen bu fiyat, dolar paritesindeki en düşük seviye oldu.

Azuki hayal kırıklığı yarattı

Geçen haftaki NFT düşüşlerinden nasibini alan bir başka proje de, beklentilerin yüksek olduğu Azuki NFT’leriydi. Ancak “Azuki Elementals”, proje takipçilerini büyük hayal kırıklığına uğrattı. Devam niteliğindeki eserlerin bir öncekiyle neredeyse aynı olması, yatırımcı ve takipçileri ciddi şekilde üzdü. Buradaki dip fiyat da geçen hafta %59 düştü ve 6 ETH’ye kadar indi.

Azuki’yi yaratan şirket Chiru Labs’in çıkardığı bir başka proje olan Beanz’deki “floor price” da yine %77 düştü ve 0.4 ETH’lik seviyeyi gördü.

NFT’lerin dip fiyatlarındaki düşüş diğer serilerde de görüldü. Moonbird, Meebit ve Nakamigo NFT’leri ETH bazında son 30 günde %35 eridiler.

DeGods, Doodles ve Milady Maker NFT’leri ise biraz daha dayanıklıydı ancak onların da en düşük fiyatları yüzde 20 düştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl