13 yaş töreninde toplanan paraları Bitcoin’e yatıran genç artık bir milyoner

Eddy Zillan, Bitcoin‘e yatırım yapmaya başladığında 16 yaşındaydı. Ohio’lu genç, dijital para birimlerine erken girenlerden biriydi. 2015 yılında Bitcoin fiyatı 214$’a kadar gerilediğinde yatırım yapmıştı. Telegraph’a konuşan Zillan, “Tasarruflarımı bozmadan 1000$ ile başladım. Sonra 2012’de yapılan bar misvada* toplanan parayla 5000$’lık daha satın aldım. İlerleyen dönemde 6000$’lık daha aldım.” diyor. ‘Hatalar yaparak öğrendim’ Bar misvada toplanan paralarla yaptığı yatırım sayesinde 500.000$ kazanan ve şimdiye dek toplamda 1 milyon Dolar’a yakın bir servete ulaşan genç, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu konularda daha...

Eddy Zillan, Bitcoin‘e yatırım yapmaya başladığında 16 yaşındaydı. Ohio’lu genç, dijital para birimlerine erken girenlerden biriydi. 2015 yılında Bitcoin fiyatı 214$’a kadar gerilediğinde yatırım yapmıştı.

Telegraph’a konuşan Zillan, “Tasarruflarımı bozmadan 1000$ ile başladım. Sonra 2012’de yapılan bar misvada* toplanan parayla 5000$’lık daha satın aldım. İlerleyen dönemde 6000$’lık daha aldım.” diyor.

‘Hatalar yaparak öğrendim’

Bar misvada toplanan paralarla yaptığı yatırım sayesinde 500.000$ kazanan ve şimdiye dek toplamda 1 milyon Dolar’a yakın bir servete ulaşan genç, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu konularda daha çok şey öğrenmek için analitik veriler, piyasaya araştırmaları, kitap, makale ve teknik analizlere çalıştım. Başarılı yatırımcılardan yardım aldım. Bitcoin’i keşfettiğim zamanlarda internet ortamında neredeyse hiçbir Youtube videosu veya başka öğretici bir şey yoktu. Piyasa hakkında her şeyi tamamen kendi çabalarımla öğrendim ve başarımı yalnızca kendime atfediyorum. Bir akıl hocam yoktu, hatalar yaparak öğrendim.”


Ethereum‘a da 6$’ken yatırım yapan Zillan, dijital para birimlerinin “yükselen yıldızı”nın Bitcoin ile aynı yolu izleyeceğini düşünüyor.

Bar misva: 13 yaş töreni. Yahudilerde erkek çocukları için 13 yaşına geldiğinde yapılan bir dini tören.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl