Mesajlaşma uygulaması Mingo’nun ICO’su başladı

Bu hafta düzenlenen Dublin Tech Summit'e, mesajlaşma uygulaması Mingo'nun ICO'sunun başladığı haberi damga vurdu. Mingo, tamamen İrlanda'da geliştirilecek olan ilk büyük kripto para birimi projesi olacak.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Dublin Tech Summit’e, mesajlaşma uygulaması Mingo’nun ICO’sunun başladığı haberi damga vurdu.

Mingo, tamamen İrlanda’da geliştirilecek olan ilk büyük kripto para birimi projesi olacak.

Projeyi daha da güzelleştirmek için proje ekibi, 1 Mayıs 2018 tarihinden önce alınacak Mingo token’lerinin (MGT) satın alma işlemlerinde yüzde 20 bonus verileceğini açıkladı.

Platform, diğer şeylerin yanı sıra MingoPlay eklentisini içerecek bir eklenti ekonomisi oluşturma planıyla çeşitli mesajlaşma uygulamalarındaki mesajların kümelendiği bir uygulamadan oluşuyor.

MingoChat; Facebook, Twitter, Steam, Discord, Slack, Skype ve IRC Cloud’u destekleyen ücretsiz anlık mesaj kümeleme uygulaması.

Bu uygulama cevapsız mesajları ve cevap zamanındaki gecikmeleri azaltmak, gereksiz mesajlardan kurtulmak ve platformlardaki tüm sohbetleri tek bir konuşma akışına aktararak uygulama değiştirme amacını ortadan kaldırmak için tasarlandı.

Mingo rehberinizdeki kişileri uygulamalar arasında otomatik olarak senkronize ediyor ve buna göre mesaj akışını düzenliyor, böylece Mingo tüm mesajlarınızı bulmanız için ihtiyacınız olan tek yer haline geliyor.

Şu anda desteklenen yedi mesajlaşma uygulamasına ek olarak popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Telegram’ın da bu sene planlı olarak katılımı ile platformun gelişimi devam ediyor.

Mingo, platformunda ek olarak bir eklenti ekonomisi oluşturmayı planlıyor. Bu sayede servis sağlayıcılarının ve ticaret yapanların mallarını ve hizmetlerini Mingo platformundaki eklentiler yoluyla satmalarına olanak sağlanacak.

Platform ayrıca geleneksel ödeme yöntemleriyle pahalıya patlayan mikro ödemelere de izin verecek.

Platformun para birimi olarak MingoCoins geçerli olacak. Mingo eklenti ekonomisindeki işlemler için bu para birimi kullanılacak. MingoCoins, kullanıcılar arasında aktarılabilir ve kullanıcıların MingoWallet’ında saklanabilir.

Mingo platformunun üçüncü unsuru ise kullanıcıların MingoCoins kazanma yeteneği ile beceri tabanlı oyunlarda ve turnuvalarda birbirlerine meydan okuyabilecekleri MingoPlay.

Eklenti sistemi aracılığıyla, geliştiriciler kendi oyunlarını Mingo platformunda yayınlayabilecekler. MingoPlay ve eklenti platformu bu yaz beta sürümünü test edecek. Tam uygulamanın ise yıl sonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Dublin Tech Summit’te konuşan Mingo CEO’su ve Blockchain tutkunu Joe Arthur şu ifadeleri kullandı:

“ICO lansmanımızı Dublin’deki Tech Summit’te duyurmak için çok heyecanlıydık. Dublin Tech Summit bu türde İrlanda’daki en büyük etkinlik. ICO sadece iş planınızı hayata geçirmenize yardımcı olmayacak aynı zamanda toplumu geliştirmeye ve yeni motive olmuş kullanıcılar ile iletişim kurmanıza da olanak sağlayacak. Mingo’nun hedefi kripto para birimini kitlelere tanıtmak ve mesajlaşmayı basit ve kolay hale getirmek bakımından iki yönlüdür.”

Hedera Hashgraph ile ortaklık duyurusu

Mingo geçen günlerde, Hedera Hashgraph kamusal dağıtık konsensüs platformunun kurucusu Swirlds ile ortaklık yaptığını duyurdu. Swirlds, Mingo’nun mesaj toplama teknolojisinde devrim yaratmasına ve iletişim, kripto para transferi ve oyun için eşsiz bir platform oluşturmasına yardımcı oluyor.

Bu Mingo’yu Blockchain sektörünü bozabilecek kapasiteye sahip bir teknoloji olan Hedera Hashgraph’i kullanmada bir öncü yapacak.

Mingo, 30 Mayıs 2018’e kadar sürecek ICO’da minimum yatırım miktarını (soft cap) 8 bin ETH, maksimum yatırım miktarını (hard cap) da 45 bin ETH olarak hedefledi. Mingo token’i (MGT) ERC-20 ile uyumlu bir token olacak ve Ethereum’un blok zincirinde yayınlanacak.

Mingo ve ICO hakkında daha fazla bilgi için mingocoin.com adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl