MITH coin nedir? Projesi, geleceği ve bilmeniz gerekenler

MITH coin, 2017 yılında merkezi olmayan sosyal medya platformu olarak piyasaya sürülen Mithril platformunun parasıdır. Her ne kadar birçok kişi “MITH coin nedir” sorusuyla birlikte konu hakkında bilgi almak istese de MITH için “coin” yerine “token” demek daha doğru. Bilindiği üzere coin, kendine ait bağımsız bir blok zincirine sahip olan kripto varlıklara deniyor. Token, bu açıdan halihazırda mevcut bir blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olması nedeniyle farklı.

Yukarıda ifade edildiği gibi, Mithril 2017’de merkeziyetsiz sosyal medya platformu olarak başladı. Bununla birlikte proje ekibi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile MITdao’nun lansmanıyla tamamen İçerik Oluşturucu Ekonomisi ve NFT alanına geçiş yapıyor. Ayrıca radikal bir kararla Mithril, MITH token’ını MIT olarak Ethereum’dan Binance Smart Chain’e taşıyor.

Mithril ekibi, bugüne kadar eğlence ve medya endüstrilerinde çeşitli ürünler ve token ekonomileri geliştirdi ve denedi. Platform, 2019’da Ethereum’dan Binance Chain’e ilk geçiş yapan proje olarak çoklu zincir hareketine öncülük etti. 2021’de ise Mithril, Ethereum ve Binance Chain’den tamamıyla Binance Smart Chain’e geçecek ve MITdao adıyla anılacak.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Jeffrey Huang / 2017
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Toplam arzı: 1 milyar
  • Dolaşımdaki arzı: 1 milyar
  • Piyasa değeri: 160 milyon dolar (21 Kasım 2021)
  • En düşük fiyat: 0.0024 dolar
  • En yüksek fiyat: 1.55 dolar
  • Projenin amacı: Başlangıçta merkeziyetsiz sosyal medya platformu olmaktı. Şimdi ise NFT ve İçerik Oluşturucu Ekonomisi yaratmayı hedefliyor.
  • Kullanım alanları: İçerik oluşturucu ekonomisi, NFT’ler

MITH geleceği ve yorum

Mithril, bundan böyle MITdao olarak anılacak ve token’ı ise MITH yerine artık MIT olacak. Proje, tümüyle Binance Smart Chain’e geçiyor. Mithril’in bu adımla, Binance Smart Chain için ayrılan proje fonlarından yararlanmanın hedeflendiği anlaşılıyor. Yakın zaman önce Binance, Binance Smart Chain için 1 milyar dolarlık bir fon açıklamıştı. Bu fonla seçilecek çeşitli proje ve girişimler desteklenecekti. Başlangıçta büyük umutlar ve hedeflerle yola çıkan Mithril ekibinin şimdiye kadar bekleneni veremediğini not düşmek gerek. Öyle ki ekip neredeyse projeyi bırakma noktasına bile geldi. Birkaç gün öncesine kadar projenin sosyal medya hesaplarında 5 aydır herhangi bir hareket yoktu. Medium hesabında ise paylaşılan son gelişme, Ocak ayına aitti.

Mithril’in Binance Smart Chain’e geçiş adımı ve son günlerdeki fiyat hareketi umut verici olmakla beraber ekibin projeye karşı ilgisizliği soru işaretleri yaratmıyor değil.

Mithril, bugüne kadar Blockstate, Pantera Capital, Qtum ve Sora Ventures gibi şirketlerden yatırım aldı.

MITH coin grafiği

2018’in başlarından beri piyasada aktif olarak alınıp satılabilen MITH, en yüksek seviyesini aynı yılın Mayıs ayında gördü. O dönemin ardından ciddi bir düşüş trendine giren kripto para, geçtiğimiz Nisan ayında yeniden hareket kazandı ve bugünlerde ise tekrar yukarı yönlü bir seyir izliyor.

MITH coin grafiği

MITH hangi borsalarda var?

MITH, ağırlıklı olarak Binance üzerinde işlem görüyor. MITH alıp satabileceğiniz başlıca borsalar şu şekilde:

Binance
Gate.io
OKEx

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl