200 milyonluk soygun için Mixin Network’ten üzücü haber geldi

Cumartesi akşamı uğradığı hack saldırısı sonucu 200 milyon dolar değerde kripto paranın çalındığı Mixin platformunda kurucu Feng Xiaodong açıklamalarda bulundu. Xiaodong, kullanıcı varlıklarının sadece yüzde 50'sini garanti edebildiklerini söyledi.

Merkeziyetsiz cüzdan platformu Mixin’de yaşananlarla ilgili kurucu Feng Xiaodong açıklamalarda bulundu. 200 milyon dolarlık saldırı sonucu ağır yara aldıklarını belirten Xiaodong, kullanıcı varlıklarının şu an için sadece yarısını garanti edebildiklerini söyledi.

“Geri almak zor görünüyor”

Kullanıcılara tazminat ödemek için bir yol haritası belirlediklerini de söyleyen Xiaodong, çalınan kripto paraların geri alınmasının ise zor olduğunu düşündüğünü belirtti:

“Elinizdeki kripto paralar ne olursa olsun, Bitcoin ya da Ethereum, bunların şu an için sadece yarısını garanti edebiliyoruz. Çalınan kripto paraları geri alabilmek için bir yol düşüneceğiz ama bu çok zor görünüyor. Tazminat planı için bir tahvil token’ı düşünüyoruz. Bunları müşterilere dağıtıp ilerik dönemde geri satın alma hamlesi yapmayı planlıyoruz.”

Xiaodong ayrıca gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra kullanıcı varlıklarını saklamak için değişik bir yol izleyecekleri bilgisini de verdi.

Mixin, 200 milyon dolarlık hack saldırısının detaylarını incelemek için blok zinciri güvenlik firması SlowMist ile çalışıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl