Ünlü fon yöneticisi Mobius: Seçimden sonra en iyi yatırım Türk hisseleri

Özellikle gelişmekte olan piyasalara yaptığı yatırımlarla bilinen efsane yatırımcı Mark Mobius, Türkiye'deki 14 Mayıs seçimlerinin ardından kazananın kim olduğu fark etmeksizin en iyi yatırımın Türk şirketlerinin hisse senetleri olacağını söyledi.

Varlık yönetim firması Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan ve zaman zaman Bitcoin ile kripto paralar hakkında yaptığı yorumlarla da bilinen Mark Mobius, Türkiye’de şu anda yapılacak en iyi yatırımın Türk firmalarının hisse senetleri olduğunu söyledi.

ABD medyasından Bloomberg’e konuşan Mobius, 14 Mayıs’taki seçimlerini kimin kazanacağının bu konudaki gidişatı değiştirmeyeceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kimin kazanacağından bağımsız olarak Türk hisse senetlerinde mükemmel fırsatlar oluşacak. Benim tercih ettiğim şirketler borcu az ve yurt dışı kazançları iyi olan firmalar oluyor”

“TL’de büyük bir değer kaybı beklemiyorum”

TL/dolar paritesinin gidişatı hakkında da değerlendirmede bulunan ünlü yatırımcı, “Geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz şekilde dramatik bir değer kaybı beklemiyorum” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl