Japon kripto para borsası gizlilik odaklı coin’leri önümüzdeki ay kaldırıyor

Japon kripto para borsası Coincheck, önümüzdeki ay gizlilik odaklı kripto paralar Monero, Zcash ve Dash'in ticaret çiftlerini kaldıracak.

CCN.com’da yer alan habere göre, Japon kripto para borsası Coincheck, önümüzdeki ay gizlilik odaklı kripto paralar Monero, Zcash ve Dash’in ticaret çiftlerini kaldıracak.

Geçtiğimiz Ocak ayında 530 milyon dolarlık NEM token’larının çalınmasıyla tarihin en büyük kripto para hırsızlığının gerçekleştiği borsa, dün yaptığı duyuruyla, kullanıcılarına Bitcoin ve diğer kripto paralara göre daha az izlenebilir işlemler yapma olanağı veren bu kripto paraların ticaretinin artık mümkün olmayacağını bildirdi.

Coincheck, söz konusu kararı ülke içi denetim mekanizmasının ciddi bir incelemesi sonrasında ve müşterileri tamamen koruyan yeni bir yönetim stratejisinin bir parçası olarak aldığını bildirdi.

FSA bir süredir baskı yapıyordu

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) bir süredir ülkede faaliyet gösteren kripto ticaret platformlarını ruhsatlama faaliyeti kapsamında bu platformlara gizlilik odaklı kripto paraları kaldırılmaları için baskı yaptığı söyleniyordu.

Bu kripto paraların yanı sıra Augur’un REP token’ı da kaldırılacak.

Son tarih 18 Haziran

Coincheck kullanıcıları, 18 Haziran tarihine kadar XMR, DASH, ZEC ve REP’i borsadan çekebilecek. Bu tarihe kadar çekilmemiş olan coin’ler piyasa fiyatından satılacak ve Japon Yeni’ne dönüştürülerek müşterilerin hesaplarına yatırılacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl