Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Monero’nun 5 yıllık lideri görevi bıraktı

Monero'nun piyasaya çıktığı 2014 yılından bu yana liderliğini üstlenen Ricardo "Fluffypony" Spagni görevi bıraktı.

Gizlilik odaklı kripto para Monero’nun (XMR) lider geliştiricisi Ricardo “Fluffypony” Spagni, görevden ayrıldı.

Fluffypony, Monero’ya piyasaya çıktığı 2014 yılından beri liderlik ediyordu ve Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre bundan sonra yedek sorumlu olarak devam edecek. Fluffypony’nin rolünü, Monero’ya uzun zamandır katkıda bulunduğu belirtilen Snipa alacak.

Fluffypony’nin neden görevden ayrıldığı belli değil. Bununla birlikte bir süre önce Monero’yu bırakma niyeti olduğunu açık etmişti. Fluffypony, 2018 yılının Mayıs ayında CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Tüm projelerin liderliğini üstlendim ama geçen sene bir noktada şöyle düşündüm: Buna daha fazla devam edemem. Her zaman gizliliğin ve Monero’nun savunucusu ve Monero topluluğunun bir parçası olacağım ancak tanım gereği gerçek sorumluluklarım azaltılmalı.” demişti.

Monero, son dönemde FATF kuralları gerekçe gösterilerek bazı kripto para borsalarından çıkarıldı. Bunlar arasında OKEx Korea ve BitBay de yer aldı.

Öte yandan Fluffypony, geçen sene bir konferansta dünyada yalnızca 30 adet bulunan ve 884,000 dolara satılan bir saat takmasıyla gündeme gelmiş ve eleştirilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl