Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

Genç politikacı, Monero (XMR) balinası çıktı: %36,000 getiri

Bir Ukraynalı politikacı, mal bildirimine göre 185 bin XMR sahibi. Hatta bunları 2015 yılında, fiyat sadece 0.36 dolarken almış.

monero (1)

Mal varlığını açıklayan bir Ukraynalı politikacının Monero’da (XMR) yüklü varlığı olduğu anlaşıldı.

Yakın zaman önce yapılan seçimde Kramatorsk Şehir Meclisi’ne seçilen ünlü Ukraynalı politikacı Natalia Korolevska ve iş insanı Yuriy Solod’un 19 yaşındaki oğlu Rostislav Solod, mal beyanına göre 185,000 XMR sahibi. Mevcut fiyatlarla 185,000 XMR, yaklaşık olarak 24.5 milyon dolar ediyor.

2015’te satın almış: %36,000 getiri

Solod’un XMR’lerini daha 14 yaşındayken satın aldığı belirlendi. 2015 yılının Aralık ayında toplamda 66 bin dolar ödenerek alınan kripto paralar, bugünkü 132 dolara kıyasla o gün yalnızca 0.36 dolardı. XMR, aradan geçen beş yılın ardından %36,000’den fazla artış gösterdi.

Ukrayna’da Ulusal Yolsuzluğu Önleme Ajansı, bu yıl özellikle kamu idaresinde çalışılıyorsa sahip olunan kripto parayı bildirme zorunluluğu getirdi. Bu bilgiler, tutulan kripto paranın türü, miktarı, satın alma tarihi ve değerini de içermeli.

Bilindiği üzere, Monero gizlilik odaklı bir kripto para. Monero ile yaplan işlemlerin tespiti mümkün değil. Bir cüzdanda saklanan XMR varlığı, bir adresten diğerine yapılan transferde gönderilen XMR miktarı ve daha birçok detay gizli tutuluyor.

Geçtiğimiz aylarda Europol, Monero ile yapılan işlemleri izleyemediklerini itiraf etmiş ve bunun engel oluşturduğunu bildirmişti. Diğer yandan ABD de Monero’daki işlemleri izleyebilmek için çaba gösteriyor. Yakın zaman önce Amerikan vergi kurumu IRS, Monero blok zincirinin izlenmesini sağlayacak araç geliştirilmesi için bir ihale açmıştı. CipherTrace şirketi, bu doğrultuda iki patent başvurusu yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl