Coinbase CEO’su, Monero’yu (XMR) neden listelemediklerini açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase'in CEO'su, gizlilik odaklı kripto paraları listelememe kararlarının gerekçesini açıkladı.

1329 0

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Monero’yu (XMR) listelemelerinin önündeki engel hakkında açıklama yaptı.

Peter McCormack tarafından hazırlanan What Bitcoin Did adlı podcast yayınında konuşan Armstrong, kişisel olarak Monero (XMR) gibi bir kripto parayı listelemeyi tercih edeceğini, bununla beraber regülatörlerin gizlilik odaklı kripto paralara dönük tepkilerinden dolayı bunları müşterilerine sunamadıklarını ifade etti.

Düzenleyici kuruluşlar tarafından dava edilmenin işin bir parçası olduğunu kabul eden Armstrong, yol açtığı yüksek masraflardan dolayı da bundan kaçınmak istediklerini söyledi.

Fidelity veya diğer eski oyunculara kıyasla çok daha fazla risk aldıklarının altını çizen Coinbase CEO’su, bazı rakip kripto para borsalarına kıyasla da daha muhafazakar olduklarını belirtiyor.

Coinbase ile aynı bölgede faaliyet gösteren Kraken, XMR’yi 2016 yılından beri platformunda listeliyor. XMR’nin kendisi, 2014 yılında piyasaya çıkmıştı.

Coinbase’e benzer şekilde Türkiye’de faaliyet gösteren BtcTurk ve Paribu da Monero’yu listelemiyor. Ocak ayında Paribu’dan gelen bir açıklamada Monero gibi gizlilik odaklı kripto paraların suç finansmanı ihtimalinden dolayı listelenmediği bildirilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl