MoneyGram, XRP’yi resmen kullanmaya başladı

Dünyanın en büyük ikinci para transferi şirketi MoneyGram'in CEO'su Alex Holmes, 2. çeyrek sonuçları toplantısında Ripple'ın kripto parası XRP'yi para transferlerinde kullanmaya başladıklarını açıkladı.

The Block’ta yer alan habere göre, önde gelen para transferi şirketi MoneyGram CEO’su Alex Holmes, şirketinin 2. çeyrek sonuçları toplantısında, Ripple’la yapılan stratejik ortaklık anlaşmasının faydalarına değindi. Bu, ortaklığın duyurulmasından bu yana bir ilk oldu. Daha çok anlaşmanın finansal yönleri üzerinde duran Holmes, Ripple’ın o sıralarda 1.45$’dan işlem gören MoneyGram hisselerine 4.10$ ödediğini belirtti.

Dünyanın en büyük ikinci para transferi şirketi olan MoneyGram’in, Ripple’ın xRapid Blockchain platformunda geçtiğimiz haftadan itibaren işlemlerine başladığını da duyuran Holmes, “Dijital varlıklarla yapılan sınır ötesi ödemelerde Ripple bizim kilit ortağımız olacak ve zaten işlemlere de başladık.” dedi. Holmes, xRapid üzerinde gerçekleştirilen işlem sayısı veya toplam ödeme hacmiyle ilgili ise bir bilgi vermedi.

Toplantıda Ripple ve xRapid’le ilgili ifadelerinin çoğu ileriye dönük olan Holmes, sınır ötesi ödemelerde xRapid ve XRP’den yararlanmanın şirketin masraflarını azaltacağını ve ek gelir getireceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Holmes son olarak da Ripple ortaklığının fonlama maliyetlerini günlük işlemlerle uyumlu hâle getireceğini ve bu sayede de küresel likidite yönetiminin kolaylaşacağını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl