Morgan Creek kurucusu Yusko: Bitcoin’de gerçek patlama halving sonrası…

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital'ın kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, Bitcoin'de gerçek yükselişin ödül yarılanmasından sonra geleceğini ve özellikle sene sonuna doğru fiyatın patlama yapacağını düşündüğünü söyledi.

ABD merkezli varlık yönetim firması olan Morgan Creek Capital’in kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, daha önce söylediği gibi 2024 yılının kripto paralar için çok iyi geçeceğini düşündüğünü belirtti.

ABD medyasından CNBC’nin bir yayınına katılan Yusko, Bitcoin’de yaşanacak ödül yarılanmasının, fiyatı yukarı itecek en büyük etken olacağını söyledi.

“Bitcoin 100 bin doları geçer”

Bitcoin’in daha önceki döngülerde de olduğu gibi halving’in ardından sert şekilde yükseleceğini düşündüğünü belirten Yusko şu ifadeleri kullandı:

Madencilik ödülleri ikiye bölündüğü zaman, madenciler de zorlanacaklar. Bu zorlanma durumu fiyatı artıracaktır. Bence bu nedenle Bitcoin fiyatı 100 bin dolara gidecektir. Büyük hareketler genelde ödül yarılanmasından sonra olur. Halving büyük ihtimalle 20 ya da 21 nisan günlerinde gerçekleşecek. Halving’den sonra artık talepte artış olmaya başlayacak. ETF’lerden ve insanlardan gelen ilgi büyüyecek ama arz azalacak. Günlük arz 900’den 450’ye düşecek. Fiyat yükselemeye başlayacak. Bence sene sonuna doğru fiyat, patlamalı şekilde yükselmeye başlayacak. Çünkü tarihsel olarak baktığımızda halving’den 9 ay kadarlık süre sonra fiyatın zirve yaptığını görüyoruz. Ve ondan sonra ayı sezonu genelde başlıyor”

“Solana, Avalanche ve Ethereum da aldık”

Bitcoin dışında hem hisse senetleri hem de diğer kripto paraları da aldıklarını belirten Yusko, özellikler hisse senetlerinin tepeye yaklaştığını belirtti:

“Bu yükselişte alınabilecek diğer varlıklar, bunlar hisse senetleri ya da diğer kripto paralar da olabilir, ama karar vermek çok kolay değil. Regülasyonlar son dönemde çok sertleşti. Biz şirket olarak madencilik şirketlerini de takip ediyoruz. Onlar da zirveye yaklaştılar aslında… Bitcoin’e dolaylı yoldan bağlı olan şirketler de var. Makine ve cihaz üreticileri… Nvidia, AMD gibi… 6-7 yıldır bunlar kripto endüstrisine bağlılar ama onlar da zirveye gittiler. Ethereum, Solana, AVAX gibi kripto paralara da yatırımlarımız var ama Bitcoin kraldır. Michael Saylor’ın da dediği gii o dijital bir emlak da olabilir. Ben önümüzdeki 10 yıl içinde Bitcoin’in zorlanmadan 10 kat yükselebileceğini düşünüyorum”

“Hodl politikası uyguluyoruz”

Morgan Creek’in bir trade yani al-sat firması olmadığını belirten Yusko, kendilerinin çoğu zaman ‘hodl’ startejisi uyguladıklarını söyledi:

“Biz Morgan Creek Digital olarak bir tarde firması değiliz. Aldık mı tutuyoruz. Ama dönem dönem satış da yapabiliyoruz. Mesela iki sene önce Solana çok ciddi düşüş yaşadığı zaman elimizdeki token’ların bir bölümünü satmıştık ama şükür ki hepsini satmadık ve bugün Solana yine yükselmiş durumda… Ama genelde ‘hodl’ politikası uyguluyoruz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl