Morgan Stanley binlerce danışmanına Bitcoin spot ETF izni verebilir

Morgan Stanley'nin Bitcoin spot ETF'lerinin risk yönetimi konusunda araştırmalar yaptığı ve kendisine bağlı olan 15 binden fazla finansal danışmanına, müşterilerine bu ürünleri önerebilmeleri konusunda izin verebileceği belirtiliyor.

Dünyanın en büyük finans kurumlarından biri olan Morgan Stanley’nin, danışmanlarına Bitcoin spot ETF izni verebileceği ifade ediliyor. Finansal danışmanlar için bir çevrim içi haber sitesi olan AdvisorHub’ın verdiği bilgiye göre, banka Bitcoin spot ETF’leri konusunda çalışmalara başladı.

Zaman belli değil, araştırmalar başladı

ABD merkezli finans kurumunun araşatırmalarının; alım sınırları, işlem sıklıkları ve riskin ne kadar alınabileceğiyle ilgili olduğu belirtildi. Morgan Stanley’nin 2 yöneticisinin verdiği bilgiye göre yazılan haberde, konuyla ilgili zamanın ise henüz kararlaştırılmadığı ifade edildi.

Morgan Stanley, Merrill Lynch ve Wells Fargo gibi çeşitli bankacılık hizmetleri veren ancak ana işi broker’lık olan bu kurumlar, müşterilerine Bitcoin spot ETF hizmeti veriyor ancak bunu sınırlı bir ölçekte yapıyor. Talebin artması durumunda ise müşteriler danışmanlara yönlendiriliyor.

Ancak Morgan Stanley, müşterileri danışmanlara yönlendirse de dahi, kurumun Bitcoin ETF’leri konusunda bir duruşu yok. Yani danışmanlar müşteri talebi doğrultusunda ETF alsa da, bunu önerme durumunda frene basıyorlar. İşte kurum, ETF’ler konusundaki araştırmasını olumlu şekilde tamamlarsa, kuruma bağlı olan 15 binden fazla danışman direkt olarak ETF’leri önerebilecek. Bu durum, müşterilerin kafalarındaki soru işaretlerini büyük ölçüde giderecek ve muhtemel alım sayısı da artacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl