Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Morgan Stanley, Bitcoin yatırımcıları için endişeli

Dijital para birimi Bitcoin, merkezileşmemiş doğasıyla bu teknolojiyle yakından ilgilenenlerin her geçen gün daha yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor. Öte yandan Bitcoin yatırımcıları ise şüphesiz sadece 2017 yılında neredeyse 3 kat artan hızlı fiyat artışıyla heyecan duyuyorlar. Ancak Morgan Stanley’e göre ikinci grup, bundan sonra daha fazla kazanç elde edemeyecek olabilir. ABD’li bir yatırım bankası olan Morgan Stanley, Bitcoin’in değer artışını sürdürebilmesi için hükümetin kabulünün gerektiğini belirtti. Dijital para birimleri veya diğer bir deyişle kripto para birimleri, en büyük iki...

Dijital para birimi Bitcoin, merkezileşmemiş doğasıyla bu teknolojiyle yakından ilgilenenlerin her geçen gün daha yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor.

Öte yandan Bitcoin yatırımcıları ise şüphesiz sadece 2017 yılında neredeyse 3 kat artan hızlı fiyat artışıyla heyecan duyuyorlar.

Ancak Morgan Stanley’e göre ikinci grup, bundan sonra daha fazla kazanç elde edemeyecek olabilir.

ABD’li bir yatırım bankası olan Morgan Stanley, Bitcoin’in değer artışını sürdürebilmesi için hükümetin kabulünün gerektiğini belirtti.

Dijital para birimleri veya diğer bir deyişle kripto para birimleri, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum‘un da hızlı bir şekilde artışı nedeniyle piyasa kapitalizasyonunda 100 milyar Dolar’ı aştı.

Her iki büyük kripto para biriminin işlem hacminde her geçen gün artış olurken Bitcoin, 3 bin Dolar seviyesini, Ethereum ise 400 Dolar seviyesini aşmıştı.

Kripto para birimi yatırımcılarının bundan sonra daha fazla kazanç elde edebilmesinin şüpheli olduğunu ifade eden Morgan Stanley, hükümetin Bitcoin konusunda ne tür düzenlemeler yapabileceğini ise belirtmedi.

Rusya, yasallaştırmak için çalışmalara başladı

ABD bu konuyu henüz tartışırken Rus hükümet yetkilileri, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini kabul etmek için çalışmalara başladı. Rusya’da finans sektörünün önde gelen yetkililerinin kripto para birimlerinin hükümet tarafından bir an önce tanınmasını istedikleri biliniyor.

Son olarak Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir görüşme gerçekleştirmişti. İkili arasındaki görüşmenin ayrıntılarıyla ilgili bilgi verilmese de Putin’in Blockchain teknolojisine hayranlık duyduğu ve tam destek verdiği öğrenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl