Morgan Stanley CEO’su Gorman: Kripto paralar kalıcı

Büyük yatırım bankalarından Morgan Stenley’in üçüncü çeyrek bilanço toplantısında konuşan CEO James Gorman, kripto paraların kalıcı olduğunu söyledi. Gorman, “Kriptonun geçici bir moda olduğunu düşünmüyorum. Kripto paraların bir yere gittikleri yok.” dedi.

Gorman, sözlerinin devamında “Bitcoin’in değerinin ne olması veya ne olmaması gerektiği hakkında fikrim yok fakat onu destekleyen blok zinciri teknolojisi açıkçası çok gerçekçi ve güçlü.” ifadelerini kullandı.

Morgan Stanley CEO’su ayrıca, bankanın müşterileri özelinde kripto paralara karşı büyük bir talebin olmadığını da vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Morgan Stanley yöneticisi Peel: Bitcoin artık büyük yatırım şirketlerinin konusu

Morgan Stanley, geçmişte kripto paralara karşı tutumuyla bilinen bankacılık kurumlarındandı. Son açıklamalar ve bir süredir bankanın kripto paralara yönelik olarak hizmet sunma arayışı, bir dönüşüm içerisinde olunduğunu gösteriyor.

Öte yandan bir başka yatırım bankacılığı devi JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon ise bu hafta yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i değersiz olarak tanımlamış ve “Bizim müşterilerimiz yetişkinler. Onlar bu görüşüme katılmıyor olabilirler. Eğer onlar Bitcoin alım veya satımına erişime sahip olmak istiyorlar ise biz onlara yasal, mümkün olduğu kadar temiz bir erişim verebiliriz.” şeklinde konuşmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl