Morgan Stanley eski yöneticisi, kripto unicorn’u Amber Group’a katıldı

Basın bülteni

Önde gelen küresel kripto para ve teknoloji şirketi Amber Group, Morgan Stanley’in eski genel müdürü Todd Miller’ın ekibe Amerika Kıtası Operasyon Direktörü (OCC) olarak katıldığını açıkladı.

Çeşitli yöneticilik pozisyonlarında yaklaşık otuz yıllık küresel bankacılık ve piyasa deneyimine sahip olan Miller, bugüne kadar çok sayıda küresel piyasa sektöründe bulundu. Miller’ın Amber Group’a katılmasının şirketin ileriye dönük stratejik girişimleri için kritik olacağı belirtiliyor. Amber Group’tan gelen açıklamaya göre Miller, bu yeni görevinde, şirket kripto para alanında ses getirmeye devam ederken Amerika’da büyüyen operasyonları yönetecek.

Amber Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Michael Wu, “Miller’ın kapsamlı bankacılık geçmişi ve yönetim becerileri, Amber Group’a çok şey kazandıracak. Liderlik ekibimizin ayrılmaz bir parçası olacak, uyum konusunda girişimlerimizi ve küresel genişlememizi hızlandırarak şirketin operasyonel verimliliğini artıracak.” dedi.

Miller, kariyeri süresince New York, Londra, Hong Kong, Tokyo ve Zürih’te birçok büyük finans kuruluşunda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Amber Group’tan önce ise özel sermaye destekli küresel bir mühendislik ve altyapı şirketi olan Laney Group Inc’nin CEO’suydu. Ayrıca, 2003 ila 2014 yılları arasında yer aldığı Morgan Stanley’den önce de UBS’de 6 yıl boyunca yönetici müdür olarak çalıştı.

Miller, Amber Group’taki yeni görevinin ardından yaptığı açıklamada, “Amber Group’ta böylesine yetenekli ve girişimci profesyonellerin arasına katılmaktan onur ve gurur duyuyorum. Şirketin gelecekte neo-finans alanında küresel bir lider haline gelme vizyonunun ve yolculuğunun bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Amber Group hakkında

Amber Group; Hong Kong, Taipei, Seul ve Vancouver’da 7 gün 24 saat faaliyet gösteren dünyanın önde gelen kripto finans hizmet sağlayıcılarından biri. Şirket, bugüne kadar China Renaissance Group, Tiger Global Management, DCM Ventures, Tiger Brokers, Sky9 Capital, Arena Holdings, Tru Arrow Partners, A&T Capital, Gobi Partners, Paradigm, Pantera Capital, Blockchain.com, Coinbase Ventures, Polychain Capital, Dragonfly Capital ve Fenbushi Capital’dan toplam 128 milyon dolar yatırım aldı. Daha fazla bilgi için www.ambergroup.io‘yu ziyaret edin ya da [email protected] adresine e-posta gönderin.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl