Mt. Gox balinası Bitcoin’leri satmayı düşünmüyor

2014'te iflas eden Mt. Gox borsasında alacaklıların kayıt tarihi için yarın son gün olurken, en büyük alacaklının ise elde edeceği Bitcoin'leri satmak istemediği iddia edildi.

mtgox

Son dakika notu: Mt. Gox borsası, alacaklılar için son kayıt gününü bir kez daha değiştirdi. Gün, 10 Mart’tan 6 Nisan’a çekildi. Erken ödeme için karara varılan son gün de, 30 Eylül’den, 31 Ekim’e alındı.

Yıllardır ertelenen Mt. Gox ödemelerinde artık son viraja giriliyor. Alacaklıların kayıt için başvurmaları gereken zaman yarın doluyor. Elinde, 2019 rakamlarına göre 141 binden fazla Bitcoin tutan heyete başvuru yapmayan alacaklılar, fon haklarını tamamen kaybetmiş olacaklar.

“En büyük balina satmayacak”

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre ise, Bitcoin’lerini eylül ayında almak isteyen en büyük alacaklı, BTC’lerini satma taraftarı değil. Bu kişi ya da kurum, erken dönem ödeme seçtiği için Bitcoin haklarının %90’ını alacak. Toplam fonun %70’i Bitcoin, yüzde 30’u ise nakit paradan oluşacak. Ancak Bitcoin ve nakdin miktarı belli değil.

Borsadan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, “Rehabilitasyon alacaklıları, kayıt ve seçim programını doldurmadıkları halde ödemelerini alamayacaklar” denilmişti.

2017 aralık ve 2018 şubat aylarında 35.800 BTC ile 34.000 BCH satan borsanın mütevelli heyetinin elinde 2019 rakamlarına göre 141 bin 686 BTC, 69 milyar Japon yeni ve 143.000 Bitcoin Cash bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl