Mt. Gox alacaklıları Bitcoin’leri için 3 ay bekleyebilir

10 yıl sonra Bitcoin dağıtımına başlayan Mt. Gox'un mütevelli heyetinin resmi dosyalarında, alacaklılara ödenecek olan BTC ve BCH'lerin zamanının, borsadan borsaya değiştiği belirtildi. Örnek olarak Kraken borsasına ödeme talep eden bir alacaklı coin'lerini 90 gün sonra alma ihtimaline sahip…

Mt. Gox, bugün resmi olarak yaptığı açıklamayla borsalara gönderimlere kademeli olarak başlarken, Bitcoin fiyatı da haftalar sonra 54 bin doların altını gördü. Ancak satış baskısı korkulduğu kadar büyük olmayabilir. Borsanın mütevelli heyetinin paylaştığı resmi dosyaya göre, alacaklılara coin’ler borsadan borsaya değişen zaman dilimlerinde dağıtılacak.

14 ilâ 90 gün arasında değişiyor

Örnek olarak Kraken borsasına ödemeler için en fazla 90 günlük süre tanındı. Yani Mt. Gox’tan ödemelerini Kraken’e talep eden alacaklılar, 90 gün sonra da coin’lerini ellerine geçirebilirler. Bu süre Bitstamp borsası için 60, BitGo için 20 ve SBI VC Trade ile Bitbank için 14 gün…

Mt. Gox’un mütevelli heyeti dosyasında konuyla ilgili olarak; “Rehabilitasyon süreci alacaklısının hesabına yatırılması gereken BTC ve BCH’ler belli bir süre içerisinde bakiyeye eklenmelidir. Belli kriterlere sahip olan kullanıcılara ise ödemeler derhal yapılacaktır” denildi.

Bitbank bazı ödemeleri yaptı bile: “Aynı sayıda BTC/BCH geldi”

Öte yandan Mt. Gox ile anlaşmalı olan borsalardan Bitbank’ın 14 günlük süreci beklemeden bazı ödemeleri yaptığı belirtiliyor. The Block, verdiği bu bilgi için alacaklıları kaynak gösterdi ve bazı alacaklıların BTC ile BCH’lerini aldığı bilgisini geçti. Bazı kullanıcılar ise sosyal platform Reddit’te ekran görüntüleri paylaştılar ve 10 sene önce kaybettikleri sayıda Bitcoin ile Bitcoin Cash’in hesaplarına geldiğini belirttiler.

Belirtilen kriterler arasında kayıtlı hesap sahibi olmak, adı geçen borsalarla belli şartlarda bir anlaşma yapmış olmak ve iflas yönetimiyle görüşmelerin tamamlanmış olması bulunuyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 54.400 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl