Mt. Gox Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerine başlıyor

Bir dönem dünya üzerindeki Bitcoin hacminin %70'inin bulunduğu Mt. Gox borsası, Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerine temmuz ayı başı itibarıyla başlayacaklarını duyurdu.

mtgox

2010 yılında kurulan ve bir dönem dünyadaki Bitcoin işlemlerinin yüzde 70’ten fazlasının yapıldığı Mt. Gox borsası, 2014’te kapandığı günden 10 sene sonra ödemelere başlıyor. Borsanın mütevelli heyetinden yapılan açıklamada Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerinin temmuz ayı itibarıyla başlayacağı belirtildi.

“Çalışmalar tamamlanmıştır”

Heyetten yapılan açıklamada, Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemeleri konusunda yapılan hazırlıkların tamamlandığı ve iş birliği içinde olunan kripto para borsalarına yatırma işlemlerinin yapılacağı kaydedildi:

“Ödemeler, temmuz ayının başından itibaren, iş birliği yapılan borsalara yapılacaktır. Bu konuyla ilgili hazırlıklar tamamlanmıştır. Güvenli bir ödeme ortamı ve şartlarının sağlanması için çalışmalarımız zaman aldı ancak her ülkedeki finansal regülatörle yaptığımız anlaşmalar sonucunda ödemeleri yapmaya hazır hale geldik”

Mt. Gox borsasının elinde 140 binden fazla Bitcoin ve yine bu rakama yakın adette Bitcoin Cash bulunuyor. Borsadan 2014 yılında 850 bin adetten fazla Bitcoin çalınmıştı. Daha sonra BTC’lerin 200 bin adetlik bir bölümü bulunmuş ve zamanla Bitcoin fiyatının ciddi şekilde değerlenmesiyle birlikte, mağdur kişilere belli miktarlarda ödeme yapılabilecek bir durum oluşmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl