Bitcoin borsası Mt. Gox’ta ödemeler yine ertelendi

2014 yılında hack'lenen ve 800 binden fazla Bitcoin'in çalındığı Mt. Gox borsasında ödemeler için belirlenen son tarih ertelenedi. Açıklama borsanın rehabilitasyon planından sorumlu yöneticisinden geldi. Tokyo Mahkemesi de yine plandaki değişikliği kabul etti.

mtgox

Yıllardır yeniden ödeme planlarında birçok değişiklik yapılan Mt. Gox borsasında mütevelli heyeti başkanı Nobuaki Kobayashi, ödemeler için belirtilen son tarihin 1 sene ertelendiğini duyurdu. Tarih 31 Ekim 2023’ten 31 Ekim 2024’e alındı.

Kobayashi bugün yaptığı yazılı açıklamada Tokyo Bölge Mahkemesi’nin gerekli izni verdiğini ve ana ödeme, erken dönem toplu ödeme ve ara ödeme için de tarihlerin uzatıldığını belirtti.

Mütevelli heyeti başkanı ayrıca, kendilerine gerekli bilgileri sağlayan rehabilitasyon alacaklıları için de ödemelerin en erken bu sene sonu başlayacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere bir dönemin Bitcoin hacminin yüzde 70’inin oluştuğu Mt. Gox borsası, 2014 yılında hack saldırısına uğramış ve 850 bin Bitcoin çalınmıştı.

Daha sonra ise borsanın unutulan cüzdanlarından birinde 200 bin adet Bitcoin bulunmuştu.

Borsanın elinde şu anda 142 bin Bitcoin, 143 bin Bitcoin Cash ve 69 milyar Japon yeni bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl