Mt. Gox 100 binden fazla Bitcoin’i transfer etti, fiyatta düşüş geldi

Ödemeler için gereken son tarihi geçen sene 2024'ün ekim ayına erteleyen Mt. Gox borsası, 100 bin adetten fazla Bitcoin'i bilinmeyen bir adrese transfer etti. Yapılan transferler sonucunda Bitcoin, 68 bin doların da altına indi.

mtgox

2014 yılında hack saldırısına uğrayan ve o dönem büyük ses getirerek iflas eden Mt. gox borsasının cüzdanalrından bu sbaah erken saatlerde 106 bin adetten fazla BTC çıkışı oldu. Transferler bilinmeyen bir cüzdana yapıldı. BTC çıkışlarının ardından Bitcoin fiyatı 68 bin doların altına düştü.

Transferler; “1JbezDVd9VsK9o1Ga9UqLydeuEvhKLAPs6” cüzdanına yapıldı.

Ödemeler sonunda başlıyor mu?

2014’teki saldırıdan sonra 850 bin adet Bitcoin kaybeden borsa, daha sonra ise 200 bin adet BTC’yi başka cüzdanlarda bulmuştu. Bu şekilde ödeme yapabilecek hale gelen şirket, yaklaşık 10 yıldır ödeme planları konusunda çalışmalar yapıyordu. Son ödeme günü 2023’ün ekim ayı olarak belirlenmesine rağmen, geçtiğimiz sene bu tarih 2024’ün ekim ayına uzatılmıştı.

Şirketin iflas yönetimi 142 bin adet Bitcoin’in yanında 143 bin Bitcoin Cash ve 70 milyar Japon yeni de tutuyor. Bazı müşterilere nakit bazılarına ise Bitcoin ile BCH ödemesi yapılacağı kaydedilmişti.

Konuyla ilgili Mt. Gox yönetiminden de bir açıklama gelmiş değil.

Güncelleme: TSİ 09.00 civarında Mt. Gox cüzdanından 30 bin BTC çıkışı daha oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl