Ve Mt. Gox Bitcoin transferlerine başladı: Fiyat 53 bin dolara düştü

Kripto para dünyasında Mt. Gox bağlantılı büyük satış baskısı devam ediyor. Dünkü deneme transferlerinin ardından borsanın iflas yönetimi gece saatlerinde üst üste birden fazla transfer ile 2.7 milyar dolar değerden fazla Bitcoin'i hareket ettirdi.

Yaklaşık 10 yıldır beklenen Mt. Gox geri ödemeleri, 2024 yılına kısmet oldu! Borsa 2014’te hack’lendiği dönemden bu yana ilk kez Bitcoin (ve Bitcoin Cash) ödemeleri için resmen düğmeye bastı ve gece saatlerinde 47 bin adetten fazla Bitcoin’i hareket ettirdi.

2.7 milyar dolardan fazla değere sahip olan BTC’ler bilinmeyen bir adrese gönderildi. Daha sonra borsa 47 bin adet BTC’nin 44.500 adedini yeni bir adrese, bunun 2700 adedini ise yeniden Mt. Gox adresine gönderdi. Son olarak ise 1544 adet Bitcoin (yaklaşık 85 milyon dolar), borsanın dağıtım için anlaşmalı olduğu Bitbank borsasının sıcak cüzdanına transfer edildi.

Borsanın birkaç saat içinde gerçekleşen bu transferleri Bitcoin ve altcoin’lerde çok büyük düşüşler getirdi. Sert düşen Bitcoin TSİ 08.00 civarında 54 bin doların altına indi ve 53.200 dolarlık fiyat görüldü.

İlginizi çekebilir! | Mt. Gox nedir? Kripto para piyasasının son 10 yılına damga vuran hack olayı

Altcoin’lerdeki erime de ciddi seviyelere ulaştı. Birçok altcoin 2020 seviyelerine, bazıları ise 2023’teki ayı sezonu seviyelerine geri döndü. Altcoin’ler için takip edilen grafiklerden biri olan TOTAL 3’ün toplam değeri 510 milyar dolara kadar indi. Burada rakam mart ayında 788 milyar dolara kadar çıkmıştı.

Mt. Gox’un elinde 140 bin adetten fazla Bitcoin (ve aynı adette Bitcoin Cash) bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl