Bitcoin düşüşü sürerken Mt. Gox’tan soru işareti yaratan transferler yapıldı

Bitcoin son günlerde sert düşüşler yaşarken, temmuz ayı başı ödemelere başlayacağını belirten Mt. Gox borsasının cüzdanlarından da soru işareti yaratan transferler gerçekleşti. En fazla 24 dolara varan transferler yapılırken, bunların, ödemeler öncesinde bazı denemeler olduğu ifade ediliyor.

mtgox

2014 yılında hack’lenen ve 800 bin adetten fazla Bitcoin’i çaldırdıktan sonra iflas eden Mt. Gox borsası 10 sene sonra ödemelere başlamaya hazırlanıyor. Borsanın cüzdanlarından bugün küçük miktarda bazı transferler yapıldı.

Mayıstan bu yana ilk kez 57.000 görüldü

Kripto para dünyası Mt. Gox kaynaklı büyük bir satış baskısı beklentisi içine girerken fiyat da bugün mayıs başından bu yana ilk kez 57 bin doların altına indi. Fiyat düşüşü Mt. Gox borsasının (muhtemel) satışlarına bağlansa da, borsa cüzdanlarının hareketsizliği de dikkat çekiyordu.

Okumadan geçmeyin! | Mt. Gox nedir? Kripto para piyasasının son 10 yılına damga vuran hack olayı

En fazla 23.6 dolarlık transfer

Bugün ise borsanın bazı küçük meblağ transferlerde bulunduğu görüldü. En fazla değere sahip olan transfer 23.6 dolarlıktı. Bir transferin 0.3 dolar olduğu dâhi görülürken, analistler ve uzmanlar ise bunların birer deneme transferleri olduğunda hemfikir… Gönderilen “satoshi”lerin bir bölümü ise, ödemeler konusunda anlaşılan Bitbank borsasına oldu.

Mt. Gox satışlarının hala başlamaması ise Bitcoin ve kripto para yatırımcılarını daha da ürkütüyor. Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 57.400 dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl