Multichain açıkladı: CEO Zhao Jun ve kardeşi göz altına alındı

Mayıs ayında birçok problem yaşayan ve CEO'sundan haber alınamayan Multichain'de ekip yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. CEO Zhao Jun'un 21 Mayıs günü gözaltına alındığı daha sonra ondan haber alamayan kız kardeşinin ise bazı token transferleri yaptığı belirtildi. Bu adımlarından sonra Jun'un kız kardeşi de Çin polisi tarafından gözaltına alındı.

Multichain’de yaklaşık 2 aydır bir türlü açığa kavuşmayan problemlerle ilgili ekipten açıklama geldi. Açıklamada CEO Zhao Jun’un 21 Mayıs’ta, onun kız kardeşinin de 13 Temmuz’da Çin polisi tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Çin polisi ayrıca Multichain’in bilgisayar, telefon ve donanım cüzdanlarına da el koydu.

Kız kardeşi şüphelendi

7 Temmuz günü kullanıcı fonları “anormal” bir şekilde başka adreslere taşınmaya başlandı. Abisinden haber alamayan Jun’un kız kardeşi ise bu durumdan şüphelendi ve 9 Temmuz günü kalan varlıkları, kendi kontrolünde olan havuzlara ve adreslere taşıdı. Ancak Jun’un kız kardeşi de 13 Temmuz’da yine Çin polisi tarafından göz altına alındı.

İkisinde de hala haber yok

Yapılan açıklamada, Multichain ekibinin faaliyetleri durdurmaya zorlandığı bildirildi ve kullanıcılara da bu hizmetlerin kullanılmaması önerildi. Jun’un ailesinden Multichain ekibine verilen bilgiye göre iki kardeşten, gözaltına alındıkları günlerden bu yana hiçbir haber alınamıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl