Murat Pak, Vitalik Buterin’in 1 ETH’lik bağışını geri gönderdi

Geçtiğimiz gün depremzedelere yardım için NFT kampanyası başlatan Murat Pak, Vitalik Buterin'in 1 ETH'lik bağışına tepkisiz kalmadı.

NFT dünyasının en bilinen isimlerinden olan Türk dijital sanatçı Murat Pak, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e, yaptığı 1 ETH’lik bağıştan ötürü aynı miktar Ether’i geri göndererek tepki gösterdi.

Pak, Twitter hesabından İngilizce olarak sadece “İade edildi” yazdı ve Buterin’in adresine gönderdiği Ether’in bilgisini paylaştı.

Bilindiği gibi Buterin, Türk kripto para ve Ethereum topluluğunun yoğun baskısı ve haberleşme çabalarına rağmen, depremzedelere ciddiyetten uzak şekilde 1 ETH bağışta bulunmuştu. Buterin’in aynı zamanda ne bağışla ne de depremle ilgili bir paylaşımda bulunmaması da dikkat çekiyor.

Bazı Ethereum maksimalistlerinin, Vitalik Buterin’in bir deneme yapmış olabileceği ya da depremin büyüklüğü ve yarattığı hasarı farkında olmayabileceği yönündeki mesajlarına rağmen, Türk kripto para topluluğunun büyük kısmı da bağış miktarına tepki gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl