Müzik ödüllerinde artık “En iyi metaverse performansı” kategorisi de var

Son dönemde Bored Ape Yacht Club'ın geliştiricisi olan Yuga Labs ile yaptıkları işbirlikleriyle önplâna çıkan dünyaca ünlü rapçiler Snoop Dogg ve Eminem, MTV Müzik Ödülleri'ne metaverse performanslarıyla damga vurdular. "Yuga Labs metaverse"ünde verilen konser büyük ilgi toplarken, ödül töreninde ilk kez "en iyi metaverse performansı" kategorisi de yer aldı.

Dünyaca ünlü iki rapçi Snoop Dogg ve Eminem, MTV Müzik Ödülleri’nde metaverse konseri verdi. Konser Bored Ape Yacht Club’ın geliştiricisi olan Yuga Labs’in salan bir arazisinde gerçekleşti.

Bu sene birçok kez Yuga Labs ile işbirlikleri içine giren ve hatta çıkardıkları bir şarkının klibinde Bored Ape maymunlarının da oynadığı ikili buradaki şovda da bir anda BAYC maymunlarına dönüştü ve performanslarını bu şekilde sergiledi.

İlk kez metaverse kategorisi yer aldı

İkilinin konserinin yanı sıra MTV Müzik Ödülleri’nde bir ilk yaşandı ve ödül töreninde ilk kez “en iyi metaverse performansı” kategorisi de yer aldı. Bu ödülü Güney Koreli grup Blackpink kazandı. Grubun Justin Bieber ve Charli XCX gibi büyük isimleri geride bırakması dikkat çekti.

320 milyon dolar toplamışlardı

Bilindiği üzere Decentraland ve Sandbox gibi metaverse platformlarında olduğu gibi Yuga Labs’in Otherside oyununda da arazi satışı yapılabiliyor. Ancak oyun hala tam anlamıyla hazır değil ve şirket bu konu hakkında çok az bilgi paylaşımı yaptı. Hatırlanacağı üzere Yuga Labs ilk olarak Otherside’ın tanıtımını yaptığı dönemde, “Otherdeeds” adındaki arazi satışlarını da duyurmuş ve toplamda 317 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Satışın topladığı ilgiden ötürü Ethereum blok zincirinde çok ciddi tıkanmalar meydana gelmiş ve işlem ücretleri rekor seviyeye ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl