Nano coin nedir ve Nano coin nasıl alınır? Detaylı kripto rehber

Ölçeklenebilirlik şimdilik büyük bir sorun olduğun olduğundan kripto paralar da mükemmel değil. Bu konuda karşımıza Nano çıkıyor. Peki Nano coin nedir ve Nano coin nasıl alınır? Nano hakkında merak edilenler.

Çoğu insan kripto para birimlerinin oldukça heyecan verici olduğu konusunda hemfikir. İyi karlar sağlayabilir, küresel işlemlere izin verebilir ve çok fazla sorun olmadan herhengi birinin kendi parasını kontrol etmesine olanak tanıyabilirler. Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik tipik olarak büyük bir sorun olduğu için bu para birimleri de mükemmel değil. Bu konuda karşımıza Nano çıkıyor. Peki Nano coin nedir ve Nano coin nasıl alınır ve nereden alınır? Nano hakkında merak edilenler.

Nano coin nedir?

Nano, RaiBlocks’un yeniden markalaşmış, isminin değiştirilmiş halidir. Yeniden markalaşma, 2018 yılının Ocak ayında gerçekleşti ancak coin’in temelleri ile ilgili başka hiçbir şey değişmedi.

Nano, itibari para birimleri için verimli, uygun bir alternatif olmayı umuyor.

Nano’nun teknik belgesinde kripto para biriminin geliştirme ekibi, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunları, Bitcoin’in hesaplama gecikmesi ve yüksek enerji tüketimi hakkında endişelerini dile getiriyorlar.

Kendi block-lattice yapısını kullanan Nano, Bitcoin’in yetersiz kaldığı yerlerde başarılı olmak istiyor.

IOTA gibi, Nano yönlendirilmiş çevrimsiz grafik algoritması kullanıyor. Ancak Tangle için DAG kullanmak yerine Nano, kendisinin block-lattice olarak adlandırılan yeni teknolojisini kullanıyor.

Block-lattice altyapısı Blockchain gibi ancak birkaç tane kilit farklılıkla çalışıyor.

İlk olarak, Nano’nun protokolündeki her bir hesabın, hesap zinciri adı verilen kendi Blockchain’i var. Yalnızca bir hesap zincirinin kullanıcısı, kendi zincirini değiştirebilir ve bu da her bir hesap zincirinin, block-lattice ağının geri kalanının eşzamansız olarak güncellenmesine izin verir.

Aslında, bu, kullanıcıların tüm ağa güvenmeksizin hesap zincirlerindeki blokları, gönderebileceği ve güncelleyebileceği anlamına geliyor.

Bunu başarmak için Nano’nun block-lattice’ine gönderilen tüm paralar iki işlem gerektirir: bir gönderici işlemi ve bir alıcı işlemi. Bir işlemin sonuçlandırılabilmesi için, alıcı tarafın fonların alındığını onaylayan bir blok imzalaması gerekiyor.

Yalnızca gönderen tarafın bloğu imzalanırsa, işlem kararsız olarak askıya alınır.

Tüm işlemler, bilgi işlem maliyetlerini düşük tutan ve bir alıcı çevrimdışı olsa bile gönderenlerin para transfer etmesine izin veren User Datagram Protocol (UDP) paketlerinde gönderilir.

Kısacası Nano’nun Block-Lattice altyapısı Bitcoin’in gecikme ve ölçeklenebilirlik sorunlarına teoride bir çözüm sunabiliyor.

NANO’nun değeri şu anda CoinMarketCap’e göre yaklaşık olarak 4,20 dolar seviyesinde yer alıyor.

Nano coin nasıl alınır?

NANO’yu düşük komisyon ücretleri ve stabil altyapısıyla kısa zamanda popüler bir borsa haline gelen Binance‘i kullanarak alabilirsiniz.

Binance kayıt linki üzerinden hesabınızı oluşturduktan sonra NANO alabilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

1- Binance’de bulunan hesabınıza Bitcoin gönderin. Bunun için sayfanın sağ üst kısmında yer alan Funds bağlantısının üzerine gelerek Deposits&Withdrawals‘a tıklayın.

2- Açılan sayfada yer alan arama kutucuğuna BTC yazarak Bitcoin’i bulun ve hemen yanında yer alan Deposit‘e tıklayın.

3- Burada sizin için oluşturan cüzdan adresinizi kopyalayın ve Bitcoin’lerinizin bulunduğu borsa ya da cüzdan üzerinden bu adrese Bitcoin gönderin. Bitcoin’leriniz Binance hesabınıza 15 dakika içinde geçecektir.

4- Bitcoin’leriniz hesaba geçtiyse Binance logosunun yanında yer alan Exchange bağlantısı üzerinden Basic‘i tıklayın.

5- Açılan sayfada NANO/BTC çiftini bularak tıklayın. Ardından grafiğin altında yer alan Buy bölümünden satın alımınızı gerçekleştirin. Burada yer alan Price bölümüne almak istediğiniz fiyatı, Amount bölümüne ise almak istediğiniz NANO miktarını girin ve Buy NANO’ya basın. Daha kolay bir şekilde satın almak isterseniz Market sekmesi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl