Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms’a Nasdaq’tan uyarı

Kanada merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms'a, ABD'li teknoloji hisseleri borsası Nasdaq'tan, fiyat uyarısı geldi. Bitfarms'ın hisselerinin üst üste 30 günden fazla 1 doların altında seyretmesinden ötürü verilen uyarıyla beraber şirkete 180 günlük ekstra süre tanındı.

nasdaq (1)

Dünyanın birçok bölgesinde madencilik faaliyeti yürüten hatta Arjantin’de kaya gazı kullanarak madencilik yapan Bitfarms madencilik şirketi, işlem gördüğü borsadalardan biri olan Nasdaq’tan uyarı aldı.

Şirkete verilen uyarının sebebi ise Bitfarms hisselerinin 30 gün üst üste 1 doların altında fiyatlanıyor olması… Nasdaq’ın gönderdiği uyarıyı kendi resmi sitesinden de paylaşan Bitfarms, bu durumun şirket faaliyetleri üzerinde kısa vadeli bir etkisi olmayacağını açıkladı.

Haziran 2023’e kadar süre…

Nasdaq, borsa ile uyumluluk kuralları çerçevesinde Bitfarms hisselerinin en az 10 gün üst üste 1 doların üzerinde işlem görmesi gerektiğini belirtti ve bunun için de şirkete 12 Haziran 2023’e kadar zaman tanıdı. Ancak bu tarihe kadar hisseler belirtilen şartları sağlayamasa bile, yeni bir 180 günlük ek süre alma hakkı daha bulunuyor.

Geçtiğimiz sene Haziran ayında Nasdaq’ta listelenmeye başlayan şirket aynı zamanda Toronto borsasında da işlem görüyor. Şirket hisselerinin rekoru ise 6 dolar ile Aralık 2021’de elde edilmişti. Daha sonra sürekli olarak düşen borsa hisseleri, şu anda yaklaşık 0.56 dolardan işlem görüyor.

Madencilik krizi devam ediyor

Hatırlanacağı üzere, Bitcoin’deki düşüşler ve Terra LUNA ile FTX çöküşleri gibi olaylardan madencilik firmaları da ciddi şekilde olumsuz etkilendiler. Bu şirketler yaz aylarında binlerce Bitcoin satarlarken Bitfarms da bu firmalar arasındaydı. Şirket, Haziran ayında 3 bin BTC satmıştı. Bitfarms şirketi temiz enerjiyle Bitcoin madenciliği yaptığını belirtiyor.

Bitfarms gibi birçok madencilik şirketinin hisseleri ciddi şekilde dip görürken, firmalar da iflas tehlikesiyle karşı karşıyalar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl