SEC’den Nasdaq ve CBOE’ye de Ether spot ETF talebi: Reuters haberi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Nasdaq ve CBOE borsalarından, Ether spot ETF dosyalarını, gerekli değişiklikleri yaparak hazırlamalarını talep etti. Reuters'ın bu haberinde ayrıca SEC'nin Ether spot ETF'lerini onaylamaya hazırlandığı da ifade edildi.

SEC’den; Ether spot ETF ürünlerinin listeleneceği CBOE ve Nasdaq borsalarına yeni bir talepte bulunuldu. Kurum, iki borsadan bu fonlar için gerekli değişikliklerin yapılmasını ve hazırlıkların tamamlanmasını istedi.

Reuters’ın haberine göre SEC, dün iki borsadan da Ether spot ETF’leri için gerekli değişikliklerin yapılmasını istedi. Haberde ayrıca SEC’nin Ether spot ETF’lerine de onay vermeye hazırlandığı yazıldı.

İlk kez borsalardan talep…

Bilindiği üzere SEC daha önce, şirketlerin bu ETF’lerini listeleyecek olan borsalarla iletişime geçmemişti. Bu durum, uzmanların Ether spot ETF’leri konusunda umutsuzluğa kapılmalarına neden olmuştu.

Ancak Reuters’ın haberindeki gibi Nasdaq ve CBOE borsalarıyla iletişime geçilmesi ve gerekli değişikliklerin yapılması talebi buradaki gidişatı tamamen değiştirdi.

SEC, bu hafta perşembe ve cuma günleri, CBOE borsasının listeleyeceği VanEck ve ARK Invest şirketlerinin fonları için karar verecek.

CBOE’nin listelemek için başvurduğu Ether ETF ürünü çıkaran şirketler arasında Fidelity, Wisdom Tree ve Invesco da bulunuyor.

Nasdaq ise Hashdex ve BlackRock Ether spot ETF ürünlerini listeleyecek.

NYSE Arca yok mu?

Bu konuda üçüncü borsa olarak hizmet verecek olan NYSE Arca ile SEC’nin iletişime geçip geçmediği konusunda ise henüz bir bilgi verilmiş değil.

Şirketler birden fazla borsada ETF listelemek için başvurabiliyorlar. VanEck, Fidelity ve Wisdom Tree; NYSE Arca borsası için de yine başvuru yapmışlardı.


Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl