Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nasdaq’ta işlem gören şirket, kripto para spekülasyonu suçlaması sonrası ağır darbe aldı

Nasdaq'ta işlem gören Xunlei Limited'in hisseleri, eski CEO'sunun kripto para spekülasyonu da dahil olmak üzere bir dizi suçlama nedeniyle polis soruşturması altında olduğunun açıklanması sonrası sert düştü.

nasdaq (1)

Nasdaq’ta işlem gören Çinli bulut bilişim ve Blockchain şirketi Xunlei Limited’in eski CEO’sunun polis soruşturması altında olduğunun açıklanmasının ardından şirketin piyasa değerinden 20 milyon dolar silindi.

Söz konusu açıklama, Xunlei tarafından yapıldı. Şirket, resmi duyurusunda eski CEO’su Chen Lei’nin görevi ihmal ve zimmeta para geçirme suçlamalarıyla polis soruşturması altında olduğunu bildirdi. Basında yer alan haberlere göre Lei, geçen yıl yasa dışı kripto para spekülasyonunda milyonlarca yuan’ı kötüye kullanmakla da itham ediliyor.

Açıklamadan sonra Xunlei’nin hisse senedi fiyatı yaklaşık yüzde 8 oranında düştü. Şirketin 220 milyon dolarlık piyasa değeri de 200 milyon dolara doğru eridi.

Lei, bu yılın Nisan ayında CEO’luk görevinden ayrıldı. Şirket, üst yönetimindeki bu büyük değişikliğin ardındaki nedeni ise hiçbir zaman açıklamamıştı. Xunlei, bu yılın ilk mali çeyreğinin sonunda şirket tarafından yayınlanan bir rapora göre 11.53 milyon dolar net zarara uğramıştı. Lei görevden alındıktan sonra ise zararlar azaltıldı ve 5.5 milyon dolara indirildi.

Geçen yıl Xunlei’nin Blockchain teknolojilerine yatırım yapmak üzere 100 milyon dolarlık bir fon oluşturmaya hazırlandığı iddia edilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl