Nasdaq’ta listelenen teknoloji şirketi Bitcoin ve Ethereum madenciliğine başlıyor

Nasdaq'ta listelenmiş bir teknoloji şirketi olan Powerbridge Technologies, küresel ölçekte Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapacağını açıkladı. Çin merkezli şirketin duyurusunun ardından hisselerinde yüzde 40'lık müthiş bir artış yaşandı.

Her ne kadar Çin devleti kripto para madencilerine çok ciddi operasyonlar yapmış ve bu iş kolunu ülkede adeta ‘yapılamaz’ hale getirmiş olsa da, birçok firma ülke dışından madenciliğe olan yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

Özel kripto para ve teknoloji ekibi kurdular

Nasdaq’ta listelenmiş olan ve blok zincir uygulamaları da dahil olmak üzere teknoloji hizmeti veren bir şirket konumundaki Powerbridge Technologies yaptığı resmi açıklamayla Bitcoin ve Ethereum madenciliğine başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Powerbridge’in daha önceden de plânlamış olduğu ve küresel çapta yapacağı Bitcoin ve Ethereum madenciliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Şirketimiz, dijital varlık işinin gelişimini ve büyümesini desteklemek amacıyla kripto paralar ve teknoloji alanında deneyimli bir ekip de kurmuştur.”

“Temiz enerji tabanlı madencilik ağı…”

Şirket yönetim kurulu başkanı olan Stewart Lor da yaptığı açıklamada, madenciliğin temiz enerjiyle yapılacağına vurgu yaptı:

“Kripto para piyasasının görünümü konusunda iyimseriz. Kripto madenciliğine olan yatırımımız, genel blok zincir stratejimizin önemli bir parçası. Küresel olarak temiz enerji altyapılı bir Bitcoin ve Ethereum madencilik ağı kuracağız”

Powerbridge’in hisse fiyatları da, bugünkü duyurunun ardından piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %40’lık bir artış yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl