Native Video Box, başarılı bir ICO’yu geride bıraktı

Blockchain tabanlı bağımsız doğal (native) video dağıtım platformu Native Video Box (NVB), ICO'sunu tamamladı.

Blockchain tabanlı bağımsız doğal (native) video dağıtım platformu Native Video Box (NVB), ICO’sunu tamamladı.

Ön satışlarla birlikte altı ay boyunca devam eden (1 Kasım 2017’den 30 Nisan 2018’e kadar) ICO süresince, proje toplamda 9,8 milyon dolar topladı.

Native Video Box, en yeni video reklam teknolojilerini birleştiren ve kullanıcılara merkezi olmayan bir video içerik dağıtım sistemi sunan yenilikçi bir blockchain platformu.

Proje, çeşitli web sitelerine lisanslı video klipleri yerleştiriyor ve böylece çok sayıda izlenme üretiyor.

NVB widget’ı web portalına yerleştirilmiş durumda ve bir sayfanın içeriğini analiz etmek için kullanılan yapay zeka teknolojisi, platform için en uygun video klipleri seçmeyi mümkün kılıyor.

Sonuç olarak, platform ziyaretçileri bu içeriği reklam olarak değil doğal olarak algılıyorlar ve böylece rahatsız edici bulmuyorlar.

Ayrıca, Blockchain sayesinde NVB’nin, reklam tedarik zincirini reklamverenden yayıncısına kadar kısaltması, böylece maliyetleri ve kliplerin dağıtımını önemli ölçüde azaltması önemli.

Bu gelişme sayesinde platform, içerik üreticileri ve dağıtıcılarına yüzde 75’e varan bir reklam geliri aktarımı yapabiliyor. Projenin yaratıcıları, bu dürüst ve şeffaf yaklaşımın, ekosisteme en iyi piyasa profesyonellerini çekmeye yardımcı olmasını bekliyorlar.

Advanced Cash evrensel ödeme sisteminin CEO’su ve kurucu ortağı, aynı zamanda NVB danışmanı Yaacov Bitton, görüşlerini şu açıklamalarla belirtti:

“Kripto endüstrisi modern fintech pazarının yüzünü ciddi biçimde değiştirdi. NVB’nin önemli bir avantajı ise, bu platformun hizmetlerini Blockchain dışındaki rakiplerinden daha ucuz hale getiren, token’lar ile ödeme yapma seçeneği. Erişilebilirlik ve şeffaflık – bunlar, NVB’nin projesinin arkasındaki fikri tanımlamak için kullanacağım iki kelime. Ve bu kelimeler tam da insanların neden NVB’ye güvendiğini anlatıyor.”

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca online video içerik piyasası 42 kat büyüdü ve şu anda 13 milyar doları aşan bir boyuta sahip. Bu sektör için ileriye doğru büyük bir sıçrama anlamına geliyor.

NVB danışmanı ve Sonic Foundry’nin yöneticilerinden Andrew Playford, ICO’sun sona ermesinin ardından şunları söyledi:

“Günümüzde tüketici video pazarında son derece olumlu trendler görülebiliyor ki bu da açıkça NVB’nin yararına. Projenin geliştirilmesinden memnunum. Proje tüm dünyada çok sayıda blogcu ve yayıncı için kesinlikle yeni ve önemli bir gelir kaynağı haline gelmeli.”

Projenin potansiyeli, başka bir NVB danışmanı ve MobileYourLife’ın kurucusu, fintech girişimcisi ve iş meleği olan Gabriel Zanko tarafından da belirtidli:

“İlk başta, NativeVideoBox’un bir kitleye, neden bir video reklamcılığı pazarına ihtiyaç duyduğunu açıklamanın için çok zor olacağını düşünülüyor olabilir. Bununla birlikte, ICO’da toplanan 9.8 milyon dolar, proje ekibinin bunu gerçekleştirmede oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. Başarıya giden yolda devam edeceklerini düşünüyorum. Büyümek adına ihtiyacı olan tüm bileşenlere sahip olduğu için projeye inanıyorum: Genişleyen video reklam pazarı, ekibin deneyimi, çok esnek bir gelişim fikri ve en önemlisi de ICO’larında topladıkları para.”

ICO süresince, platform birkaç umut vaat eden proje ile hızla ortaklık anlaşmaları gerçekleştirmeyi başardı. Bunlardan biri, reklamverenler ve vlogger’lar için bir pazar yeri olan Efir.io. NVB, platform katılımcılarına sunulacak ürünlerden biri olacak – blogcular, reklamverenler, ajanslar vb.

Ortaklık kurdukları, bir başka proje ise popüler video bloglarında reklam entegrasyonu için devrim niteliğinde bir sistem olan AdHive. Native Video Box reklamlarını göstermek için AdHive müşterileri tarafından kullanılan platformlardan biri olacak.

Son olarak, Transcodium projesi ile üçüncü bir ortaklık kuruldu (neredeyse her türlü hesaplama için hesaplama kapasitesi sağlayan bir Blockchain hizmeti.) Video içeriği ile çalışan bir proje olarak NVB, Transcodium’u video kayıtlarından biri olarak kullanacak.

Native Video Box, bir başka büyük Blockchain projesiyle de bütünleşmeyi planlıyor. – SocialMedia.Market, infleuncer’ların reklam kampanyalarının planlanması, oluşturulması, başlatılması ve analizi için ilk merkezi olmayan ekosistem.

NVB, token’larını 1 Mayıs’ta müşterilerine dağıtmaya başladı. Önümüzdeki üç ay boyunca platform, çok sayıda iyi platformda coin’ler karşılığında video reklam göstermeyi, arayüzleri başlatmayı ve  projeye tüm dünyadaki yeni dağıtım ağlarını bağlamayı planlıyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl