Native Video Box, Blockchain çözümüyle dijital yayıncılıktaki en büyük problemi ortadan kaldırıyor

Native Video Box, dijital ortamda video yayıncılığına getirdiği çözümle önemli bir problemi ortadan kaldırıyor.

İnternet sitelerinin kesintisiz, alakalı video içeriği sunabileceği ve bunun için ödeme yapacak en iyi reklamverenleri çekebileceğini düşünün. Native Video Box (NVB) kurucusu ve CEO’su Alexander Shishow ile ekibinin yenilikçi video dağıtık Blockchain çözümü için vizyonu bu. Shishow, değer yaratan ve dağıtan insanlarla doğrudan gelir paylaşma yeteneği, NVB’yi tipik içerik merkezlerinden farklı kılacağı konusunda kendinden emin. Shishow, bu özlemi gerçeğe dönüştürmek için etkileyici geliştirici, pazarlama ve fintech uzmanları grubunu bir araya getirdi.

Native Video Box geliştirme ekibi, NVB ekibine programlı reklam sistemleri hakkında uzmanlık eğitimi veren Blockchain ile AI teknolojileri uzmanlarıyla buluştu. NVB’nin danışma kurulunda Sonic Foundry Inc.’in operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Andrew Playford, reklam teknolojileri gurusu Alexei Morozov, Advenced CEO’su Yaacov Bitton, ICOBox kurucu ortağı Mike Raitsyn, fintech girişimcisi ve melek yatırımcı Gabriel Zanko gibi alanında uzman isimler yer alıyor. Ayrıca danışma kurulunda reklam teknolojileri uzmanlığını fon müzakereleri ve yayıncılar ağının oluşumundaki geçmişiyle birlikte getiren Alexander Miheev, yasal yönleri ve fon etkileşimini ele alan hukuk danışmanı Julian Zegelman ve finansal pazarlama uzmanı Georgy Mikhaylets de bulunuyor.

Blogger, vlogger, distribütör/yayıncılar ile pazarlamcılar arasında gerekli bir simbiyotik ilişki var fakat en iyi içeriği reklamverenlerle buluşturma, eşleştirme süreci zorlu ve aracılılarla dolu. Ve elbette Aslan payı Facebook, YouTube ve Amazon gibi büyük içerik platformlarına gidiyor. Shishow ve ekibi, içerik geliştiricilerinin, yayıncıların ve reklamverenlerin birbirlerini daha organik bir şekilde bulmalarına izin veren Blockchain platformlarının bu statükoyu bozacağına inanıyorlar. NVB, gelirlerinin yüzde 75’ini içerik geliştiricileri ile yayıncılarla doğrudan paylaşabileceklerini belirtiyor.

Otomatik video yakalama çözümleri, video segmentinin incelikleri ve küresel pazara açılımda bir dünya liderli olan Andrew Playford, Shishow’un ekibinde gördüklerinden hoşlandığını söyledi. Playford, gelirlerin şu anki dağıtım biçiminin kabul edilemez olduğunu savunuyor. Playford ayrıca internet reklamcılığında dolandırıcılığın boyunun 7 milyar doları aştığına ve bunun tüm yıl boyunca toplam reklam dağılımının yüzde 50’sini oluşturduğuna dikkat çekiyor. NVB’nin Blockchain teknolojisi tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Sözlerinin devamında Playford, “NVB ekosisteminin yarattığı şeffaflık ve etkinlik ile aracılar ortadan kalkacak, bu nedenle de değeri yaratanlara değer katılacak.” dedi ve NVB’nin sıradaki YouTube olmaya ilgi duymadığını çabucak ekledi. NVB, daha ziyade tüm oyuncuların birbirlerini kolayca bulmalarına izin veren bir yardımcı program. Playford, “Onların amacı video altyapı omurgasını içerik yayıncılarının uzun kuyruklarına sunmak” şeklinde konuştu.

Yaacov Bitton, NVB’nin sağlam ve ileriye dönük bir potansiyel modele sahip olduğu fikrine katılıyor. Bitton, projenin önemli bir geçmişe, iyi bir iş modeline ve devrimci bir fikre sahip güçlü bir ekibi olduğunu söyledi.

Bitton şöyle devam etti:

“Reklam teknolojilerinin geleceği video reklamcılığında yatıyor ve ben NVB’nin bu gelecekte önemli bir yer tutabileceğine inanıyorum. Sonuçta insanlar Satoshi’nin yazdığı Bitcoin teknik belgesi henüz yayınlanmadan önce internette birçok video izledi ve birçok kripto para biriminin yükselişinden ve düşüşünden sonra da izlemeye devam edecek.”

Yaacov Bitton

Native Video Box, şu anda ICO’sunun üçüncü safhasında ve 15 Mart’a kadar %10 indirim imkanı veriyor. ICOBox’ın kurucu ortağı Mike Raitsyn, sistem geliştirme ve uzun vadeli planlama konularındaki stratejik fikirlerini masaya getiriyor. Raitsyn, kullanıcıların aradıkları yenilik ve sağlam teknolojinin ideal karışımını sunduklarını düşündüğünden dolayı NVB’nin danışma kuruluna katılmakten büyük bir mutluluk duyduğunu söylüyor:

“Bu yararlı token tüm kutuları işaretliyor. Güçlü, deneyimli bir ekiple geliştirilen ve yenilikçi bir fikre sahip olan NVB, sektörde önemli bir problemi çözüyor.”

Mike Raitsyn

NVB’nin ICO’su 15 Nisan’a kadar devam ediyor. Native Video Box’la ilgili olarak daha fazla ayrıntı için nvb.digital adresini ziyaret edin.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl